42 zemí se na ME v České republice utká o osm titulů

11.07.2018 | TZ - UEC

Jeden den zbývá do začátku letošního Mistrovství Evropy juniorů a U23. Od 12. do 15. července se v Brně (časovky) a ve Zlíně (závody s hromadným startem) bude konat už třetí šampionát na českém území. Poprvé se v České republice závodilo v roce 1995 v Trutnově a poté v roce 2013 v Olomouci.

K Mistrovství Evropy se přihlásilo 42 zemí a 734 účastníci, kteří se utkají o celkem osm titulů. Čtyři v Brně (časovky mužů a žen U23 a juniorů a juniorek 12. a 13. 7.) a čtyři ve Zlíně (závody s hromadným startem 14. a 15. 7.). 
Závodů mužů U23 se zúčastní špičkoví cyklisté a hvězdy mezinárodní scény této kategorie, Nizozemec Julius Van Der Berg, Belgičan Jasper Philipsen a Ital Edoardo Affini. Mezi ženami jsou favoritkami Italky Elisa Balsamo a Letizia Paternoster a Němka Lisa Klein. Debut v kategorii U23 čeká na vítězky kontinentálních juniorských titulů z roku 2017. Na Nizozemku Lorenu Wiebes, juniorskou mistryni Evropy v závodě s hromadným startem z dánského Herningu a na Italku Elenu Pirrone, která kromě evropského šampionátu vyhrála i Mistrovství světa v časovce juniorek. 
Mezi juniory je jedním z favoritů Nor Søren Waerenskjold, společně s Čechem Karlem Vackem, Belgičanem Remcem Evenepoelem a Italem Andreou Piccolem. Mezi juniorkami jsou favoritkami Shari Bossuyt z Belgie a Lonneke Uneken z Nizozemska. 
Rocco Cattaneo, prezident Evropské cyklistické unie: "Mistrovství Evropy juniorů a U23 na silnici je pokaždé důležitou událostí a příležitostí poznat ženy a muže, kteří budou plnit novinové titulky během několika dalších let. Neměli bychom zapomenout, že v minulosti v mládežnických kategoriích vítězili slavní závodníci, například Giovanni Visconti, Marcel Kittel, Stefan Küng, Marianne Vos a Anna van der Breggen. Tato událost je také skvělou příležitostí podpořit region a jsme si jistí, že přes 700 přihlášených závodníků si šampionát užije. Chtěl bych poděkovat Českému svazu cyklistiky a organizačnímu výboru pod vedením Mariana Štetiny, kteří připravili tuto akci do nejmenšího detailu." 
Mistrovství Evropy elitních kategorií se koná v Glasgow (Velká Británie) od 5. do 12. srpna. 
#EuroRoad2018

Giant Reign 1

Prodám Giant Reign ,opečovávaný, velikost M,...

29900 ,- Více..

Garmin edge 705 kompletní

Prodám nepoužitý Garmin edge 705 kompletní...

2000 ,- Více..

Marin Attack Trail

Prodám použité kolo zn. Marin Attack Trail....

8500 ,- Více..

RB CRR vel. L

Prodám RB CRR na kterém jsem 3 sezóny...

13500 ,- Více..