Strhující finiš v Le Grand-Bornand předvedly cyklisty závodu La Course de Tour de France. Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott) dojela Annu van der Breggen (Boels Dolmans) až 20 metrů před cílem a podruhé vyhrála.

Závod kopíroval 10. etapu Tour de France. Cyklistky musely překonat stoupání Col de Romme a Col de la Colombière. Na posledním stoupání zaútočila a malý náskok si vytvořila Anna van der Breggen. Celý sjezd do Le Grand-Bornand udržovala malý náskok před Annemiek van Vleuten, ale vítězka Giro Rosa se nevzdala a pár sekund odstupu stáhla až těsně před cílem, pouhých 20 metrů před cílem se dostala před svou krajanku.

Třetí dojela Ashleigh Moolman-Pasio (Cervélo Bigla) se ztrátou 1:22. Dvě minuty ztratila nejlepší mladá závodnice Cecilie Uttrup Ludwig (Cervélo Bigla), která strávila dlouhou dobu v silovém úniku a nejlepší závodnice ji dojely až těsně před vrcholem Colombière.

Nikola Nosková (BePink) jela výborně. Na Col de Romme a Col de la Colombière se držela v první desítce nejlepších vrchařek. S nejlepšími se neudržela až po útoku Anny van der Breggen. Do cíle dorazila na 12. místě se ztrátou 3:03.