Boom vyhrál 5. etapu BinckBank Tour

11.08.2017 | Marek Matějka

Lars Boom (LottoNL Jumbo) vyhrál klasikářskou 5. etapu BinckBank Tour se startem a cílem v Sittard-Geleenu. Nizozemec na domácí půdě nastoupil 1900 metrů před cílem z elitní skupiny klasikářů a dojel s náskokem 3 vteřin před druhým Petrem Saganem (BORA-hansgrohe) a třetím Gregem Van Avermaetem (BMC).

V této čelní skupině dojel i Petr Vakoč (Quick-Step Floors), který strávil celou etapu v úniku, získal i prémie na ,,zlatém kilometru" a poté byl chvíli jediným zástupcem týmu Quick-Step Floors v první skupině. Až šest kilometrů před cílem se do skupiny, kterou táhl především Peter Sagan a také dvojnásobný vítěz Tim Wellens (Lotto Soudal), dostali Van Avermaet a Philippe Gilbert (Quick-Step Floors) a André Greipel (Lotto Soudal). 

Závěr však takticky nejlépe zvládl Lars Boom a posunul se do čela celkového pořadí, dvě vteřiny před Sagana. Dosavadní lídr Stefan Küng (BMC) měl problémy, kvůli defektu musel dlouho dojíždět soupeře a při rozhodujícím dělení vepředu chyběl. Tom Dumoulin (Sunweb) je třetí a Petr Vakoč se dostal na osmou příčku se ztrátou 32 vteřin. 

TREK PROCALIBER 9.7 SL najeto pouze...

Trek ProCaliber 9.7 SL model 2016 najeto...

34900 ,- Více..

Prodám Cube Reaction 2018 kupované...

Dobrý den. Prodám skoro nové kolo Cube...

34500 ,- Více..

Vyměním nebo prodám Tufo Cubus SG 33

Cyklokrosové galusky Tufo Cubus SG 33 -...

1300 ,- Více..

Silniční kolo Specialized TARMAC,...

Prodám silniční celokarbonové kolo...

28000 ,- Více..