partner

Dán Johansen juniorským mistrem světa

23.09.2017 | Marek Matějka

Dán Johansen juniorským mistrem světa

Dánský závodník Julius Johansen se stal mistrem světa mezi juniory v kategorii juniorů. Druhý dojel Ital Luca Rastelli a třetí jeho krajan Michele Gazzoli.

Johansen zaútočil sólově na začátku posledního okruhu a svůj rychle získaný náskok udržel až do cíle. Druhý Rastelli udržel svůj únik jen těsně, za jeho zády už finišoval redukovaný peloton, kde byl nejrychlejší Ital Michele Gazzoli, čtvrtý skončil loňský medailista Niklas Markl z Německa. Pátý dojel Brit Jake Stewart. Italové byli kolektivně nejlepší a nejaktivnější, ale na Johansena neměli.

Z českých cyklistů byl nejvíce vidět Karel Vacek, který více než 50 kilometrů před cílem nastoupil z pelotonu a dojel do čelní skupiny. Zde hodně pracoval, ale bylo toho na něj příliš a v dalších okruhu odpadl ve stoupání na Lososí kopec. Vojtěch Sedláček se pohyboval na čele pelotonu a dojel na 35. místě. Richard Holec spadl ještě před polovinou závodu a brzy z hlavního pole odpadl.

Matouš Měšťan dojel 59., +5:25. Vacek dokončil na 69. příčce se ztrátou 6:52. Tomáš Bárta projel cílem se ztrátou osmi minut na 78. místě. Richard Holec a Petr Klabouch nedokončili.

Foto Sirotti

Dětské kolo 12" GALAXY ET

Součástí podpůrná kolečka a vodící tyč.

2000 ,- Více..

Neoprénové chrániče rámu pod řetěz...

Neoprénové chrániče zadní stavby rámu proti...

90 ,- Více..

Canyon Ultimate CF SL

Výrobce udává vel. S ( 172-177 cm )....

34990 ,- Více..

Pells Razzer Race9 2017

Váha: 11,4 Kg, velikosti kola skladem: 17",...

28990 ,- Více..