TJ Favorit Brno: Máme za sebou soustředění na běžkách

10.01.2017 | TZ - TJ Favorit Brno

Závodníci silničního týmu mužů U23 Favoritu Brno v těchto dnech rozhodně nezahálejí. I když počasí zrovna nepřeje najíždění kilometrů na domácích silnicích, jsou všichni v plném tréninku. Tým má za sebou kratší soustředění na horách.

„Po Novém roce jsme se sešli na třídenním kempu v Hotelu Bravo v České Třebové, kde nám šéf Josef Janda tradičně vytváří skvělé zázemí, za což mu děkujeme,“ uvedl trenér František Trkal.

Závodníků se tam sešlo sedm. Chyběl pouze Lukáš Kunt, který je na individuálním soustředění na Lanzarotte. „Chtěl jsem kluky zase mít na pár dní všechny pohromadě. Kromě tréninku na běžkách jsme měli i různé pohovory a soustředění rozhodně splnilo svůj účel,“ přiznal František Trkal. Se svými svěřenci vyrážel do nedalekých Čenkovic na tamní běžecké tratě. „Zhruba čtyři hodiny denně jsme jezdili na běžkách, druhá fáze následovala v posilovně. Odtrénovali jsme vše, co jsme chtěli. Kluci přijeli v dobré kondici, během svátků nic nepřibrali a poctivě pracovali, což potvrdily i funkční testy, které větší část týmu absolvovala koncem roku v Mohelnici u MUDr. Pozdíška,“ prozradil trenér.

A jak vypadá příprava po návratu ze soustředění? „Máme různé varianty tréninku podle počasí. Jezdit venku v minus sedmi stupních je hloupost, proto dáváme přednost ergometru, běžkám, posilovně i klasickému běhu. Preferujeme všeobecnou přípravu, v tuto dobu to klukům rozhodně neublíží. Ještě máme v plánu jedno krátké soustředění na běžkách a od února už kluci pojedou najíždět kilometry do tepla,“ dodal František Trkal.

Giant Propel | Ultegra 5800 11s | Roval...

Hi, I have nice road bike Giant Propel...

30000 ,- Více..

NOVÝ NEROZBALENÝ - Deuter Attack Enduro...

Prodám zcela nový, nerozbalený, batoh Deuter...

4190 ,- Více..

Horské kolo MXM s Alu rámem, vel. 20“

Prodám horské kolo MXM Pro RS s lehkým...

3900 ,- Více..

Marin Juniper Trail 2013 (vel.15"/S),...

Nové, vystavený kus. Drobné oděrky na horní...

16500 ,- Více..