partner

Ulissi vyhrál GP Montréal

10.09.2017 | Marek Matějka

Ve strhujícím závěru jednorázového závodu Grand Prix Montréal zvítězil italský cyklista Diego Ulissi (UAE Emirates). Ve spurtu vedoucí skupiny porazil španělského mistra Jesuse Herradu (Movistar), Toma Jelteho Slagtera (Cannondale-Drapac) a Jana Bakelantse (AG2R La Mondiale). Síly ve spurtu už chyběly Bauke Mollemovi (Trek-Segafredo) a šestý Tony Gallopin (Lotto Soudal) útočil z první skupiny už 1600 metrů před cílem, ale byl na cílové rovince soupeři dostižen.

Rozhodující únik vznikl už na začátku předposledního okruhu, ve stoupání se utrhla početná skupina a v posledním kole tuto skupinu zmenšil Bauke Mollema na pouhých šest členů. V pelotonu mezitím pracoval jen tým Sunweb pro Michaela Matthewse, Peter Sagan (BORA-hansgrohe) proto nastoupil s Gregem Van Avermaetem (BMC), ale únik už se dojet nepodařilo.

Petr Vakoč (Quick-Step Floors) dojel na 13. místě, Roman Kreuziger (Orica-Scott) útočil tři okruhy před cílem, ale byl společně s dalšími závodníky dostižen pelotonem.