2. etapu CCT vyhrál Sam Bennett

11.08.2017 | Marek Matějka

2. etapu CCT vyhrál Sam Bennett

Sam Bennett, největší favorit 2. etapy Czech Cycling Tour, vyhrál ve spurtu pelotonu v cílovém Frýdku-Místku.

Ir Sam Bennett, sprinter týmu BORA-hansgrohe, porazil Jana Tratnika (CCC Sprandi Polkowice) a Roka Korošece (Amplatz - BMC).

Etapa dlouhá 200 kilometrů odstartovala v Olomouci a na programu byly tři vrchařské prémie a dvě rychlostní prémie. Od začátku etapy se do úniku dostala petice cyklistů ve složení Kasper Asgreen (Veloconcept), Niccoló Salvietti (Sangemini - MG.Kvis), Edoardo Affini (SEG), Daniel Lehner (Felbermayr - Simplon Wels) a Andrej Vasyljuk (Kolss).

Brzy však ze skupiny kvůli defektu odpadl Ital Edoardo Affini. Později v kopcích nestačil Dán Kasper Asgreen a na čele zůstali jen Salvietti, Lehner a Vasyljuk. Jejich náskok ale nikdy nebyl příliš velký, peloton většinu dne vedl český tým Elkov Author, chránící žlutý dres Pawla Cieslika.
Ten měl malé problémy v jednom ze sjezdů, kde došlo k pádu, ale podařilo se mu vrátit do pelotonu.

V úniku se tedy závodilo zejména o vrchařské prémie a všechny vyhrál Rakušan Daniel Lehner a oblékl tak dres nejlepšího vrchaře. Vasyljuk, Lehner a Salvietti byli dojeti až před první příjezdem do Frýdku-Místku. Na cílové pásce se rozdávaly body na rychlostní prémii a získal je Ziga Horvat z Adria Mobil před Tratnikem a Jiřím Polnickým (Elkov Author).

Poté se do úniku vydala další dvojice, tentokrát to byl Michael Kukrle (Elkov Author) a Ital Alessandro Tonelli (Bardiani CSF). Na čele se drželi statečně, ale až do cíle jim to nevyšlo, zejména kvůli snaze týmu BORA-hansgrohe.

Německý celek přivedl do finiše rychlého Bennetta a ten už si se soupeři poradil. A posunul se i do průběžného vedení v celkové klasifikaci. Nejlepším Čechem byl šestý Vojtěch Hačecký (Elkov Author). Sedmý skončil Jan Bárta (BORA-hansgrohe).

Foto cycling.photography/Josef VaisharMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Vasour
Prosím dvě rychlostní premie . 1.Frenštát pod Radhoštěm a druhá průjezd Zámecké náměstí Frýdek Místek.
12.08.2017 1:23:56