Colnago v Praze na nové adrese

13.11.2013 | Marek Matějka

Colnago v Praze na nové adrese

Pokud máte zájem o to nejlepší, co se v cyklistice dá pořídit, zamiřte do nového obchodu ProCycle na adrese Kurta Konráda 9 v Praze. Tento obchod pod vedením trojnásobného mistra republiky Petra Benčíka nabízí špičkové výrobky Colnago a Assos.

Colnago je jednou z nejpopulárnějších a nejrespektovanějších značek ve světě cyklistiky a to samé se dá říct i o švýcarské oděvní společnosti Assos. Colnago má image tradiční italské značky založené na dokonalém zpracování materiálu i laku, ale Colnago je průkopníkem nových technologií. V poslední době se to projevilo v nasazení kotoučových brzd na silniční kola. Colnago k tomu přistoupilo jako úplně první sériový výrobce. Model Colnago C59 Disc na kotoučových brzdách si můžete prohlédnout v nové prodejně.


Colnago má neuvěřitelně bohatou závodní historii, například v roce 1981 se právě v Praze stal mistrem světa Freddy Maertens na stroji Colnago a hned za ním si dojel pro stříbro Giuseppe Saronni, taktéž na Colnagu. A pro příští rok se Colnago vrátí i do nejvyšší cyklistické ligy, do WorldTour. Sponzoruje totiž francouzský Europcar, který o licenci WorldTour usiluje. Příští rok tedy bude značka Colnago k vidění na všech velkých závodech.

Colnago sponzoruje velké silniční týmy v podstatě nepřetržitě už od svého založení. Například 25 let sponzorovalo belgickou stáj Landbouwkrediet, současný Crelan, za který jezdí i mistr světa v cyklokrosu Sven Nys. Bohužel tento tradiční tým po letošní sezóně končí.


Ale Europcar by nemusel být v budoucnu jediným velkým týmem na Colnagu. Velmi vřelé vztahy s Ernestem Colnagem totiž má Fernando Alonso. Pilot Ferrari ve Formuli 1 už dokonce s Ernestem Colnagem jednal na Velké ceně Itálie. Sám Alonso jezdí na kole Colnago, stejně jako jeho brazilský týmový kolega Felipe Massa. Colnago spolupracuje s Ferrari na modelové řadě Colnago for Ferrari a spolupráce se navázala i na technologické úrovni ve zpracování karbonu.


A protože pouze kolo nestačí, nabízí Petr Benčík ve své nové prodejně i oblečení Assos. Tato švýcarská značka nabízí výjimečně široký sortiment oblečení do jakéhokoliv počasí. A to se v našich zimních podmínkách opravdu hodí. I profesionálové si v zimě sami pořizují oblečení Assos, i když mají nafasované týmové oblečení. Assos nabízí systém „sedmi sezón“, tj. sedm různých vrstev cyklistického oblečení do každého počasí. Odkaz [odkaz=http://www.assos.com/en/44/als.aspx]ZDE[/odkaz].

Petr Benčík připravuje speciální ProShop Assos přímo ve své prodejně na únor 2014, ale už teď nabízí zboží Assos k prodeji.

Odkaz na webové stránky prodejny [odkaz=http://procycle.cz/]ZDE[/odkaz].

Foto Colnago, Assos, ProCycle


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste