partner

Gymnázium Jeseník přijímá do sportovní třídy

06.12.2015 | Marek Matějka

Gymnázium Jeseník přijímá do sportovní třídy

Gymnázium Jeseník přijímá do čtyřletého navazujícího studijního programu zájemce o sportovní vzdělání. Kmenovými sporty jsou cyklistika, běžecké lyžování a sjezdové lyžování. Trenérem běžkařů je bývalý reprezentační trenér Květoslav Žalčík, cyklistů Rost


Gymnázium Jeseník přijímá do čtyřletého navazujícího studijního programu zájemce o sportovní vzdělání. Kmenovými sporty jsou cyklistika, běžecké lyžování a sjezdové lyžování.

Trenérem běžkařů je bývalý reprezentační trenér Květoslav Žalčík, cyklistů Rostislav Brokeš ve spolupráci s Vlastimilem Mlynářem, sjezdařů Alena Danielková.

Cyklistická sekce tak navazuje na tradici Vrbenského gymnázia, kde působil v roli trenérů celý klan Mlynářů až právě po Vlastimila Mlynáře, někdy i ve spolupráci s jeho bratrem Zdeňkem Mlynářem. Z této jesenické líhně vzešli závodníci jako Petr Hampl, Lubomír Petruš, Matěj Lasák, David Dvorský a mnozí další.


Gymnázium Jeseník s více jak stoletou tradicí kombinuje kvalitní sportovní přípravu s kvalitní vzděláním s ohledem na přípravu k maturitě a návaznost na studium na vysoké škole.

• Všichni trenéři mají minimálně 2. trenérskou třídu a jsou kvalifikovanými pedagogickými pracovníky.
• Všichni sportovci v ročníku jsou v jedné třídě, což zajišťuje dobré studijní podmínky i při možné časté absenci.
• Každé pondělí je k dispozici školou hrazená regeneraci v místních lázních (sauna, vířivka), a následné kompenzační cvičení, masáže a konzultace s fyzioterapeutem.
• Doba výuky je přizpůsobena tréninkům, avšak celé studium je podle klasického školního vzdělávacího plánu pro gymnázia, což znamená kvalitní přípravu na maturitu a následně vysokou školu.
• Škola poskytuje do určitě míry materiální zajištění studentů (kola, běžky) a finanční pomoc při účasti na soustředěních.
• Pro dojíždějící žáky je zde možnost ubytování na internátu s celodenní stravou.

Více informací na [odkaz=http://www.gymjes.cz/]gymjes.cz[/odkaz] nebo u trenéra cyklistů Rostislava Brokeše, tel. 778 766 192, rostabroksa@seznam.cz

Foto Gymnázium Jeseník


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Giant Liv LUST 27.5 2

Kolo minimálně využíváno. Sériové vybavení....

40000 ,- Více..

KOUPÍM LEVÝ DUÁL SHIMANO 600

Koupím levý duál Shimano 600 Ultegra ST6400...

123 ,- Více..

Nová Kona Precept 150 2016 vel. S

Prodám nové celoodpružené kolo Kona Precept...

36999 ,- Více..

Kola Shimano

Prodám karbonova kola Dura-ace C50 od...

29000 ,- Více..