Přímé vstupy z MR v Dubnici - Bárta a Sagan mistry

23.06.2013 | -mlm-

Přímé vstupy z MR v Dubnici - Bárta a Sagan mistry

Jan Bárta se stal mistrem republiky pro rok 2013 ve slovenské Dubnici. V následujícím článku si můžete připomenout průběh mistrovského závodu. Peter Sagan získal už třetí slovenský titul v řadě.

[i]"Silniční mistrovství republiky dopadlo pro mnohé neočekávaně. Jana Bártu jsme na vítěze letos netipovali. Pochopitelně kvůli trati, která nahrávala spíše závodníkům s rychlou koncovkou. Největším favoritem byl určitě závodník pražské Dukly Alois Kaňkovský, ale tomu v nájezdu do posledního okruhu došly síly. A jeho spolujezdci jeho indispozici nezaregistrovali. Přitom měla Dukla celý závod pod kontrolou, možná až za cenu příliš velkého výdeje sil všech členů.

Do cíle tedy dojížděla skupina, v které byl absolutním favoritem pochopitelně Peter Sagan. Za ním se chytře vyvezl náš Bárta a ten už si v poslední zatáčce na tartanu uhlídal všechny soupeře.

Vidět byli i jezdci rakouského týmu Gebrűder Weiss - Oberndorfer Petr Lechner (nakonec druhý) a Jakub Kratochvíla. Výborně zajeli i cyklokrosaři, v Elite Martin Bína dokončil mistrovský závod na druhém místě a Michael Boroš dokonce vyhrál kategorii U23." [/i]
Libor Matějka z fotografického motocyklu

Vítáme vás u přímých vstupů z Mistrovství republiky ve slovenské Dubnici. Z průběhu společného závodu mužů a U23 vám přinášíme aktuální situaci na trati. Sledujte mistrovský závod s námi!

Medailisté Mistrovství republiky 2013 v Dubnici nad Váhom:

Česká republika - muži elite

1. Jan Bárta (NetApp - Endura)
2. Martin Bína (Kwadro - Stannah)
3. Petr Lechner (Geb. Weiss - Oberndorfer)

Česká republika - U23

1. Michael Boroš (ČEZ CT Tábor)
2. Petr Vakoč (Etixx - IHNED)
3. Denis Rugovac (Dukla Praha)

Slovensko - muži elite
1. Peter Sagan (Cannondale)
2. Maroš Kováč (Dukla Trenčín - Trek)
3. Patrik Tybor (Dukla Trenčín - Trek)

Slovensko - U23

1. Erik Baška (Dukla Trenčín - Trek)


Přímé vstupy:

17:20
Peter Sagan je mistrem Slovenska, to už víme. Druhý skončil Maroš Kováč a třetí Patrik Tybor, oba dva závodníci Dukly Trenčín.

17:19
Mistrem republiky v kategorii U23 se podle prvních informací stal Michael Boroš ČEZ Tábor. Druhý skončil Petr Vakoč z Etixxu a třetí Denis Rugovac z Dukly Praha.

17:17
Za mistrem republiky Janem Bártou dojel na druhém místě cyklokrosař Martin Bína a na třetím Petr Lechner.

17:12 Peter Sagan se podělil o své dojmy těsně po závodě: „Celý závod kontrolovaly české týmy, hlavně Dukla. Brácha měl před cílem smůlu, protože dostal defekt. Takže jsem si musel poradit sám. V závěru to zkusili Peter Velits a vlastně i Jan Bárta. To pro mě bylo dobré, protože díky tomu nebyla před cílem taková tlačenice. Na stadion jsem vjel první a pohlídal si první místo.“

17:02
Brzy přineseme informace o medailistech všech kategorií.

16:59
Jan Bárta využil své dobré pozice v nájezdu na stadion. I když byl v závodě úplně sám, dokázal porazit všechny početné a silné týmy.

16:57
Tak už to víme i my: Jan Bárta je novým mistrem republiky! Tedy zatím neoficiálně. Ale snad se nemýlíme. Rozhodně to byl úžasně dramatický dojezd.

16:53
Peter Sagan jako první najel na stadion a celý spurt na tartanu jel na první pozici. V posledním kilometru nastoupil Peter Velits, který se snažil zvrátit očekávaný závěr. Sagan je potřetí mistrem Slovenska.

16:51
Peter Sagan vyhrál mistrovský závod! Český mistr je nám stále nejasný. Vydržte s námi.

16:40
Podaří se Dukle i v posledním okruhu uhlídat všechny úniky a dovést závod do sprinterského finiše?

16:33
Naposledy závodníci projeli stadionem. Dukla stále tahá. V posledním okruhu se o sólový únik pokusil Jakub Kratochvíla, ale dlouho nevydržel. Asi kvůli defektu odpadl z pelotonu Tomáš Bucháček z Bauknechtu. Podařilo se mu vrátit se zpět, ale jeho týmovému kolegovi Františku Paďourovi ne.

16:29
V balíku jsou 32 závodníci. Skupina je stále kompaktní s Duklou Praha ve vedení.

16:11
Balík opět projel cílem na stadionu. Ve skupině jsou stále i favorité závodu U23, Karel Hník a Petr Vakoč z Etixxu i Josef Černý z CCC.

16:09
Na špici pelotonu stále šestice jezdců Dukly Praha a za nimi hned oba Saganové.

16:06
Ve skupině se po ataku Saganů drží asi 30 závodníků.

16:03
Ve výjezdu z Dubnice n. V. rozjeli terezín bratři Saganové a k nim se přidal i Jan Bárta. Ale Dukla a další týmy skupinu opět zkonsolidovaly.

16:00
Závodníci jsou už 4 hodiny na trati. A na počtu závodníků se to výrazně projevuje.

15:55
V závodě pokračuje něco přes padesát závodníků. 37 z nich je v první skupině.

15:52
Ve čtvrtém průjezdu stadionem vede peloton Josef Maňoušek z Bauknechtu. Ale těžko nazývat peloton pelotonem, je to už spíše jen první skupina. Na špici je asi 40 závodníků.

15:48
Peloton se celkem rychle zmenšuje. Z Dukly Praha a Bauknechtu – Author se v pelotonu ale drží stále dost jezdců.

15:45
Na větru a na klikatých cestách okruhu se oba Saganové, Peter Velits i Jan Bárta radši drží neustále v popředí.

15:41
Sází Dukla na rychlý spurt Aloise Kaňkovského?

15:39
Dukla Praha stále jede tempo pelotonu, který se na terezínech bez ustání obrušuje.

15:30
Josef Černý upadl, ale pokračuje dále. Na terezínu odpadl i Jan Hirt. Závodníci právě projeli potřetí cílem.

15:28
Na terezínu odpadl i Jakub Novák z BMC Development Teamu. Tím pro něj závod skončil.

15:25
Druhý rovinatý okruh je asi náročnější, než okruh první. Sice na něm chybí kopce, ale zato život všem závodníkům znepříjemňuje vítr. A to hodně silný vítr, který navíc často fouká ze stran. Vznikají terezíny. Dukla Praha jede tempo.

15:19
Kromě elitních titulů se budou rozebírat i tituly v kategorii U23. Mezi české favority patří obhájce Karel Hník, jeho týmový kolega z Ettix - IHNED Petr Vakoč, Josef Černý z CCC Polsat a samozřejmě i několik závodníků Bauknechtu a snad i Dukly Praha. Jan Hirt by asi ocenil mnohem náročnější trať.

15:14
Balík se neustále zmenšuje. Ale všichni důležití závodníci tam stále jsou.

15:12
V druhém průjezdu cílem na stadionu v Dubnici vede balík Ondřej Bambula před Jakubem Kratochvílou.

15:10
Peloton jede pohromadě. Závodníci se blíží k druhému průjezdu stadionem.

15:06
Obdiv k Petru Saganovi je na Slovensku bezmezný. Kdyby náhodou Sagan dnes nevyhrál, bylo by to pro všechny velké zklamání. Diváci spekulují také nad tím, jestli není trať příliš nebezpečná, aby se "Peťkovi" před Tour de France nic nestalo. Taková starost je opravdu dojemná.

14:55
Po průjezdu stadionem je náskok první skupiny pouze pár vteřin.

14:51
Náskok první skupiny rychle klesá.

14:44
Závod už opustil první okruh a míří směrem k Dubnici nad Váhom. Skupina uprchlíků nyní stahuje pražská Sparta. Brzy se závodníci dostanou na stadion, který obkrouží.

14:31
Tomáš Čer je v české cyklistice známý zejména díky svým výsledkům a vítězstvím z maratonských závodů. Naposledy byl nejlepší v tradičním Mamut Tour v Přerově.

14:29
Filip Taragel je jediný Slovák v úniku. Zároveň je ze všech nejmladší (ročník 1992). V časovce kategorie U23 obsadil páté místo.

14:25
Také Jan Stöhr je stále ještě závodníkem kategorie U23. Po italském angažmá se spolu se svým bratrem, dvojčetem Pavlem, vrátili do českého pelotonu v dresu ambiciózního prostějovského SKC Tufo.

14:22
Ondřej Vendolský je mladý závodník pražské Dukly. Silničář i dráhař. Ročník 1991, tedy posledním rokem v kategorii U23. Mistrovskou časovku v pátek dokončil na 18. místě.

14:20
Představme postupně si závodníky v úniku: Jiří Hudeček je bývalý biker a mistr republiky v individuální časovce. Letos skončil třetí v polském etapovém závodě Malopolska.

14:14
Vzhledem k tomu, že hradecký Bauknecht do úniku vyslal silného Hudečka a Dukla Praha naopak mladého Vendolského, je celkem jasné, že každý tým má úplně jinou taktiku. Ta se ale už pár let u obou celků nemění. Takže to není žádné překvapení. Hradečtí závodníci to budou mít na v rovinatém závěru závodu těžké proti svým pražským konkurentům.

14:11
Náskok první skupiny je 1 minuta a 30 vteřin na peloton.

14:06
Tak už máme kompletní složení první skupiny, která najížděla v 5. kole do kopce v Hrabůvce. Ve skupině jsou: Jiří Hudeček (Bauknecht – Author), Ondřej Vendolský (Dukla Praha), Filip Taragel (Dukla Trenčín), Tomáš Čer (Bikestyle.cz) a Jan Stöhr (SKC Prostějov).

13:50
Peter Velits zkusil v jednom z průjezdů kopce Hrabůvka roztrhat peloton. To se mu povedlo, ale posléze se balík zase sjel.

13:47
Závodník pražské Dukly ve skupině nestřídá. Jeho tým totiž tahá peloton. Je jasné, že pražská Dukla chce hromadný dojezd.

13:44
Ve skupině jsme zatím identifikovali Jiřího Hudečka z Bauknechtu, Tomáše Čera z Bikestyle.cz a jednoho z bratrů Stöhrů. Na jména závodníků obou Dukel, si ještě musíte počkat.

13:40
Po třech okruzích první části závodu je v úniku pětice závodníků. Svého zástupce tu mají týmy Bauknecht - Author, Dukla Praha, Dukla Trenčín, SKC Prostějov a tým Bikestyle.cz. Jména závodníků rychle zjistíme.

Před startem Na startu závodu se sešel velmi početný peloton. Celkem 179 závodníků vyrazilo v horkém a slunečném počasí na trať závodu. 104 závodníci jsou z kategorie Elite, 75 z kategorie U23. S číslem 1 jede Peter Sagan, obhájce slovenského titulu, s číslem 2 obhájce českého titulu Milan Kadlec. Český titul kategorie U23 obhajuje Karel Hník. Z českých profesionálů jedou jen Jan Bárta a Josef Černý. Slováci mají na startu tři profesionály, kromě Petra Sagana i Juraje Sagana a Petra Velitse.

Závod se jede na dvou různých okruzích. První je těžší, vede přes několik krátkých, prudkých stoupání. Celkem se tento 14,8 km dlouhý okruh pojede šestkrát. Před prvními okruhy museli závodníci absolvovat 13 km dlouhý nájezd.

Poté se závod přesune na druhý okruh. Délka nájezdu na tento okruh je 11 km. Okruh měří 14,2 km a jede se také šestkrát. Celkově je tedy závod velmi dlouhý – 198, 5 km. Dojíždí se na tartanu na místním fotbalovém a atletickém stadionu. A nejspíš to bude velmi divoký dojezd, nejen kvůli tartanu, ale i kvůli krátké cílové rovince, podstatě se bude spurtovat do zatáčky. Cíl je plánován na 17. hodinu.

Foto Josef Vaishar


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


marase
tady to beží online http://www.infonet.tv/?lid=2095,
" target="_blank">odkaz ne plně ale jsou tam delší vstupy. Smutný je že jsem na to narazil náhodně a že to o tom nikde nebyla ani zmínka
23.06.2013 12:04:14
rada
slovaksport to vysílá živě a zadarmo údajně i na internetu ale je tam nějaká registrace přes facebook nebo co...
23.06.2013 12:31:56
K2.40
Slovak Sport to v TV nedává. Když se dívám na ten odkaz http://www.infonet.tv/?lid=2095,,
" target="_blank">odkaz tak musím konstatovat, že jsou to ubožáci, takhle znehodnotit Mistrovský závod.
23.06.2013 13:43:44
rada
Bárta?
23.06.2013 14:54:51
Ekim
Marase, na oficiálních stránkách mistrovství už před týdnem psali, kde bude online přímý přenos. http://www.msrcrcyklistika2013.sk/
" target="_blank">odkaz
23.06.2013 15:04:57
Dontak
Bárta!
23.06.2013 17:46:47
marase
To Ekim: tím jsem narážel na spíš na skutečnost, že se tato informace nedala najít na cykloserverech. To K2.40: já si myslím, že zkusili s minimem udělat aspoň něco. Z Čech pořadatel nikdy nezajistil ani ticker natož stream. Smutný je zde spíš postoj ČT/STV.
24.06.2013 4:39:14
dzajro
Bol som na štadióne. Kamery to snímali na veľkoplošnú obrazovku, aby diváci na štadióne mali prehľad o dianí. A asi tento obraz vysielali aj cez internet. Tak to treba brať, preto taká kvalita obrazu. A všetky televízie na slovensku, hlavne STV, sa môžu hambiť. Z ich strany absolútny nezájum. Aspoň nejaký zostrih z pretekov mali spraviť. Atmosféra bola super na štadióne a aj v stúpaní na Hrabovku, kde sa išlo prvých šesť okruhov. Ak môžem dať odkaz na zostrih z pretekov, http://www.infonet.tv/Majstrovstva-cesko-slovenska" target="_blank">odkaz ...Majstrovstva-cesko-slovenska-v-cestnej-cyklistike-2013.html?aid=3768
. Ak nie tak to zmažte.
24.06.2013 8:57:04
dzajro
Ešte raz odkaz: http://www.infonet.tv/Majstrovstva-cesko-slovenska" target="_blank">odkaz ...Majstrovstva-cesko-slovenska-v-cestnej-cyklistike-2013.html?aid=3768
24.06.2013 9:02:07
dzajro
Zla mi to vkladá. V tom skrátenom odkaze treba kliknúť na ikonku Majstrovstvá ČR SR vpravo dole.
24.06.2013 9:13:00