V Brně otevřel CBASE zrekonstruovanou prodejnu

02.02.2014 | Libor Matějka

V Brně otevřel CBASE zrekonstruovanou prodejnu

Prodejna, klub s plnou péčí o stav nejen vašeho kola, ale především o stav vašeho „motoru“, to je koncepce nově zrekonstruované prodejny CBASE Pavla Padrnose a Michala Snášela. V týdnu byla prodejna a koncepce péče o zákazníky představena veřejno


Prodejna, klub s plnou péčí o stav nejen vašeho kola, ale především o stav vašeho „motoru“, to je koncepce nově zrekonstruované prodejny CBASE Pavla Padrnose a Michala Snášela.

V týdnu byla prodejna a koncepce péče o zákazníky představena veřejnosti. Upravená prodejna se oblékla do nového kabátu ve stylu přírodním. Zůstala zachována malá kavárnička, ale především se provzdušnil a odlehčil hlavní prostor prodejny. Ta nabízí kola silniční i horská. Nabízí plnou péči o kola i plnou péči o zákazníky. Nedílnou součástí CBASE je od začátku klubová činnost s tréninkovým poradenstvím a právě tato koncepce zaujala jednu z velkých dovozních firem a vedla k úzké spolupráci s brněnskou prodejnou a dovozcem mnoha cyklistických značek kosmonoským Truconnexion.


Truconnexion zastupuje v České republice nejen BMC, Zipp, ale i CycleOps a Quarq, Compex, zerorh+ a SARIS. Brněnská prodejna je sice prvním BMC Switzerland shopem v ČR, ale využívá koncepci CBASE a jeho péče o zákazníky vedla k tomu, aby prodejnu a klubové zázemí vybavila vhodným hardwarem i softwarem.

Zákazník si zde může koupit zařízení na měření výkonu, ale k tomu dostane i odbornou péči od pracovníků prodejny. V CBASE funguje zátěžová diagnostiky, výživové poradenství, měření Superfeet a Bio Size. V CBASE vám připraví tréninkové plány. Prostě je zde kompletní péče o zákazníka a to nejen v obchodní sféře.

K tomu Robert Kleiner z firmy Truconnexion: „Koncepce se rodila během roční spolupráce a nešlo o žádný conceptstore, ale o navázání na ojedinělé služby CBASE. Shodou okolností máme velký sortiment zařízení, které se do tohoto programu výborně hodí a služby brněnského obchodu doplňují. Je zde možné všechno vyzkoušet, nechat si poradit proškolenými zaměstnanci prodejny. CBASE vytvořilo svým vznikem před několika lety nový koncept, my jsme ho nyní doplnili.“


Pavel Padrnos dodává: „Měl jsem od začátku CBASE vizi navázat na své závodní zkušenosti. Otevřel jsem prodejnu, ale nešlo jen o prodej materiálu, šlo o přenesení zkušeností bývalých závodníků, zkušeností z profesionální cyklistiky do prostředí amatérské cyklistiky. Vůbec není problém získávat poslední a ty nejlepší zkušenosti od profesionálů, ale nebyla zde forma, jak ty informace a služby dostat k lidem. Věřím, že se nám to postupně daří a tahle prodejna, klubové a diagnostické prostory tomu pomohou.“

Truconnexion se například stal dovozcem dýchacích zařízení POWERbreathe, a to jsou přístroje určené spíše zdravotnickým zařízením, nebyly určeny prvotně pro sportovní prodejny. Přesto si našly cestu k zákazníkům i přes sport a sportovní prodejny. Výborné zkušenosti s tímto zařízením má i náš neoprofesionál Petr Vakoč, kterému pomohlo s astmatickými problémy. A nebyla to zkušenost získaná až nyní v profesionálním prostředí, ale už dříve na úrovni juniorské cyklistiky.

O metodice používání wattových měřičů se sice už v posledních letech dost napsalo, ale přeci jen metodika nepronikla nijak obecněji k masám. Pavel Padrnos: „Je potřeba zpětná vazba, je potřeba důkladná diagnostika a kvalitní zátěžový test, aby tyto přesné přístroje měly význam. Jsou potřeba diskuze o jejich využití, diskuze s odborníky a diskuze na úrovni těch, kteří je používají. Jedině potom mají význam a jejich využití bude maximální. To je základ naší klubové podstaty. Profesionálové už nemají víc času na trénink, všichni jej využívají na maximum. Musí přihlížet k možnostem regeneračním. Proto musí využít všechny dostupné prostředky, jak trénink zefektivnit. Ale jiné to není ani u amatérů, i oni mají nedostatek času, musí chodit do školy, do práce a musí svůj tréninkový proces co nejvíce zefektivňovat.“


V CBASE našel Pavel Padrnos s Michalem Snášelem správnou koncepci. Bývalý výborný závodník Petr Herman se stará o týmové prostředí, společné akce, tréninky, zájezdy. Aleš Řehoř, který je i spolupracovníkem týmu Etixx-IHNED má na starosti sportovní a zátěžovou diagnostiku. Vedení CBASE i firmy Truconnexion si uvědomuje, že jejich role nekončí prodejem kola, nebo nějakého zařízení, ale že úspěchu budou jen dobré služby a ty vytvoří jen dobří pracovníci.

Určitě se na některé zajímavé (především) služby podíváme detailněji.

Odkaz na stránky prodejny a klubu [odkaz=http://www.cbase.cz/cz/portal/co-je-cbase/]ZDE[/odkaz].

Foto z archivu CBASE


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste