Alberto Contador po Vueltě ukončí kariéru

07.08.2017 | Marek Matějka

Alberto Contador po Vueltě ukončí kariéru

Alberto Contador po letošní Vueltě ukončí svoji bohatou kariéru. Španělský cyklista se měl po Tour de France rozhodnout, jestli bude závodit i příští rok a jestli letos ještě zkusí i španělskou Grand Tour. A dnes oznámil svá rozhodnutí.

Alberto Contador na svých účtech na sociálních sítích oznámil, že španělská Vuelta bude jeho poslední závod v profesionální kariéře: ,,Říkám to bez smutku a šťastný, protože jsem to hodně promýšlel a je skvělé zakončit kariéru na domácím závodě.", řekl ve videu několikanásobný vítěz třítýdenních závodů.

Contador zakončí svou kariéru na 18. Grand Tour v životě. Za 15 let na profesionální scéně vyhrál sedm třítýdenních závodů, jedenáctkrát skončil v první desítce a tu mu dvě vítězství byly odebrány. I bez těchto triumfů je Alberto Contador nejlepším cyklistou posledních deseti let, jedním z mála vítězů všech třech Grand Tour a společně s Bernardem Hinaultem je jedním ze dvou cyklistů, kteří vyhráli každou Grand Tour minimálně dvakrát.

Contador měl původně v plánu závodit i příští rok, ale neúspěch na Tour de France pravděpodobně rozhodnutí změnil. A nejen jemu, ale také týmu Trek - Segafredo je už jasné, že na další vítězství na třítýdenním závodě už nemá. A proto nemá cenu pokračovat.

Uvidíme, v jakém stylu se na Vueltě rozloučí. Vítězství je velmi nepravděpodobné, protože konkurence bude velká, ale etapové vítězství by mohlo vyjít. Každopádně to bude poslední závod, ve kterém si budeme moci užít útočné cyklistiky v podání El Pistolera. 

Foto SirottiMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste