Binck Bank Tour - klasikářský etapák

06.08.2017 | Marek Matějka

Binck Bank Tour - klasikářský etapák

Závod Eneco Tour sice změnil sponzora a jméno a od letošního roku se jmenuje Binck Bank Tour, ale charakter závodu se nemění. Těšte se na etapy v klasikářském stylu v Belgii a Nizozemsku.

Eneco Tour vždy patřilo k tomu nejlepšímu, co lze v silničním kalendáři vidět. Jen vzpomeňte na vítězstvím Zdeňka Štybara a jeho souboj s Tomem Dumoulinem, úniky Tima Wellense a naháněnou mezi Terpstrou, Saganem a dalšími cyklisty v loňském roce. Eneco Tour vždy byl zajímavý závod díky skladbě etap. A Binck Bank Tour je stejný závod, závěr etapáku nás provede po místech známých z klasik Amstel Gold Race, Lutych - Bastogne - Lutych a Kolem Flander.

Binck Bank Tour má sedm etap, z nichž jedna je časovka, ale jen na devět kilometrů. Rozhodovat o celkovém pořadí by tedy měly těžké klasikářské etapy. Ty přijdou především v závěru týdne. Pátá etapa startuje a končí v Sittard-Geleenu a vede přes krátká a strmá stoupání známá z Amstel Gold Race, včetně slavného Caubergu.

Následující šestá etapa startuje v Riemstu a končí v Houffalize. Jede se v okolí Lutychu, takže se pojedou ardenská stoupání a měly by se vytvořit důležité časové rozdíly. V podobné etapě dvakrát rozhodl Tim Wellens a uhájil vítězství i na kostkách v Geraardsbergenu. Zde se závod uzavře i letos. Velmi těžká etapa opakovaně vede přes Muur van Geraardsbergen, legendární výjezd známý ze závodu Kolem Flander. Loni tu rozhodl Niki Terpstra, Oliver Naesen skončil druhý a Peter Sagan třetí.

Favorité
Niki Terpstra jede i letos, ale bude mít maximální konkurenci. A to i uvnitř svého vlastního týmu, protože jede i Philippe Gilbert a další klasikáři, včetně Petra Vakoče. Zdeněk Štybar nominován nebyl. Velkým soupeřem bude Lotto Soudal s Timem Wellensem, Tiesjem Benootem a Tonym Gallopinem. BMC sází na Grega Van Avermaeta, který ale ještě závod celkově nevyhrál, nejlépe byl druhý v roce 2015. Stejně je na tom Tom Dumoulin, lídr Sunwebu. Pro něj bude motivující zejména pátá etapa v Sittard-Geleenu, která startuje v Bike Parku Toma Dumoulina, takže tam bude doma. A má výhodu extrémně silné časovky.

Také Peter Sagan chce uspět nejen v etapách, ale i v celkové klasifikaci. Stejně jako Oliver Naesen z AG2R La Mondiale, Jens Keukeleire z Orica-Scott, Sep Vanmarcke z Cannondale-Drapac a Tony Martin z Katusha - Alpecin. Jednoduše se můžeme těšit na kompletní sestavu klasikářských hvězd. A navíc bonus v podobě Wouta Van Aerta, mistra světa v cyklokrosu a nastupující hvězdy silničních závodů.

A hvězd spurtů nebude o nic méně. Marcel Kittel se vrací po Tour de France, stejně jako André Greipel, Dylan Groenewegen a Arnaud Démare. A tím výčet špičkových sprinterů nekončí, startují i Danny Van Poppel, Elia Viviani, Magnus Kort Nielsen, Andrea Guardini, Ben Swift, Wouter Wippert a další.

Binck Bank Tour sledujte v přímých přenosech na českém Eurosportu.

Foto SirottiMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste