Cannondale-Drapac zachráněn společností EF

10.09.2017 | Marek Matějka

Cannondale-Drapac zachráněn společností EF

Nadnárodní společnost EF Education First bude od příštího roku hlavním sponzorem současného celku Cannondale-Drapac. Tým Jonathana Vaughterse je tedy zachráněn na další tři sezóny.

EF Education First nabízí jazykové kurzy a s tím spojené cesty do zahraničí, jedná se o největší společnost tohoto zaměření a je obecně největší vzdělávací organizace na světě. EF má více než padesátiletou historii a založil ji Švéd Bertil Hult, který sám v šedesátých letech vycestoval do Anglie kvůli studiu angličtiny.

EF působí ve 115 zemích včetně České republiky a zaměstnává kolem 46 500 pracovníků. Kanceláří a škol má celkem 539. Tolik k samotné společnosti, ale proč se rozhodla sponzorovat americký profi tým Cannondale-Drapac?

Stojí za tím John Kerry, bývalý americký kandidát na prezidenta, ministr zahraničí a senátor, který je také nadšeným cyklistou a fanouškem Cannondale-Drapac. Kerry má samozřejmě spoustu kontaktů a možností a díky tomu se podařilo nového sponzora najít dříve, než za čtrnáct dní. A to je opravdu obdivuhodné.

Vedení společnosti EF Education First zaujalo především zapojení fanoušků prostřednictvím crowdfundingové kampaně #SaveArgyle. Malými, ale i většími částkami fanoušci vybrali kolem půl miliónu dolarů, další dva milióny slíbila pojišťovna Fairly Group, která patří otci bývalého závodníka týmu Caleba Fairlyho. Jonathanu Vaughtersovi se během čtrnácti dnů podařilo udělat tak velký rozruch, že nakonec opravdu sehnal nového sponzora, navíc na celé tři roky. Přitom nápad na vytvoření crowdfundingové kampaně neměl původně on, ale fanoušci, kteří na sociálních sítích poradili vedení týmu, aby kampaň spustili.

Co to teda znamená ze sportovního hlediska? Rigoberto Uran zůstává a bude lídrem, také Pierre Rolland bude dále jezdit za americký celek, ačkoliv už se skoro dohodl se svým bývalým týmem Direct Energie. Zůstávají samozřejmě i další, ale například Dylan van Baarle pravděpodobně odejde, zájem o něj prý má Sky. Britský tým chtěl i Kanaďana Michaela Woodse, který zaujal na Vueltě, ale nyní nejspíš zůstane. Zůstávají také klasikáři Sebastian Langeveld a Sep Vanmarcke.

O dalších posilách se zatím nic neví. Tým ani neoznámil, se kterými závodníky smlouvu prodloužil. Ale už se ví, jak se tým bude jmenovat, poněkud komplikovaně: EF Education First - Drapac p/b Cannondale. Což ale není název, který by se dal registrovat se na UCI, protože ta dovoluje jen dva titulární sponzory. Název pravděpodobně bude EF Education First - Drapac. Tým nebyl z nejbohatších v minulých letech a zatím dosáhl stejného rozpočtu, zachránil se, ale rozpočet nenavýšil.

Nyní ale aspoň víme, že i v příštím roce budou cyklisté jezdit na kolech Cannondale.

Foto SirottiMohlo by vás zajímat

Co odhalila Etna?

11.05.2018


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste