CCT: scénář je napsaný, ale co na to herci?

11.08.2017 | -mlm-

CCT: scénář je napsaný, ale co na to herci?

Víceméně stejná skladba etap dává tušit, jak se bude závod odehrávat, ale vyrovnané startovní pole a minimální rozdíly po týmové časovce dělají závod hodně atraktivním.

Čekájí nás na Czech Cycling Tour ještě tři etapy a o všech se dá napsat, jaky pravděpodobný vývoj závodu přinesou.

Jistota č. 1

Sobotní etapa bude královská svojí obtížností a v závěru selektivní, určitě rozhodne, nebo se bude spolupodílet na celkové klasifikaci jednotlivců. Její závěr je opravdu drsný a se 100% jistotou nadělí startovní pole na jednotlivce a malé skupinky. Vítěz ale nemusí být celkovým vítězem celého etapového závodu. Tak se tomu stalo například v roce 2015, kdy etapovým vítězstvím zachraňoval výsledek Leopold König, který výrazně ztratil v týmové časovce a také na terezínech druhé etapy.

Jistota č. 2

Nedělní a závěrečná etapa do celkové klasifikace již výrazně nepromluví. Okruhy v Dolanech nejsou tak selektivní, jako závěr předcházející etapy a týmy potencionálních lídrů jsou natolik silné, že by neměly dopustit překvapení v závěrečných kilometrech.

Předpoklad č. 3

Dnešní etapa je nová, je v letošním ročníku nejdelší a neznáme ji. Ale svým profilem je podobná etapám, které se jezdily druhý den na CCT v předcházejících letech. Opět se dá očekávat taktika silných týmů nasměrovaná na sobotní etapu a to bude znamenat snahu o udržení celého pelotonu pohromadě.

A co neumíme příliš předpovědět?

V jakém týmu se ukrývá nejsilnější lídr? To je letos největší neznámá, startovní pole je vyrovnané. Časové rozdíly po týmové časovce minimální a tak nikdo z lídrů nemusí stahovat výraznou ztrátu.

Honza Bárta má manko na prvního tři vteřiny, projel cílem časovky jako první z týmu BORA - hansgrohe a nesl by dnes žlutý trikot, kdyby tým zajel čas o tři vteřiny rychlejší. Jan Tratnik na čele týmu CCC Sprandi Polkowice ztratil šest vteřin a s ním i Jan Hirt, František Sisr a Michal Schlegel.

Jezdci týmu Wilier Triestina - Selle Italia na čele s Kolumbijcem Danielem Martinezem ztrácejí 24 vteřiny. Italové týmu Sangemini - MG.Kvis a Bardiani - CSF 42 a 43 vteřiny. Až po čtrnáctý tým jsou všichni v jedné minutě.

Vyrovnanost přináší závodu dramatičnost. A nám opět vyvstává na mysli sobotní etapa ve Šternberku a tři okruhy na Ecce Homo. Pevně věříme, že letos v dramatickém závěru za účasti velkého počtu českých závodníků. 

Ve fotogalerii si připomeňme včerejší týmovou časovku:

gallery

Foto Josef VaisharMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste