Černý vyhrál královskou etapu CCT

12.08.2017 | Marek Matějka

Černý vyhrál královskou etapu CCT

Velkého úspěchu dosáhl český tým Elkov Author v královské etapě Czech Cycling Tour ve Šternberku. Zvítězil Josef Černý, který porazil Jana Bártu (BORA-hansgrohe), Rasmuse Guldhammera (Veloconcept) a Jana Hirta (CCC Sprandi Polkowice).

Nejtěžší etapa Czech Cycling Tour se rozhodla až v posledním ze třech cílových okruhů. Zde z redukovaného pelotonu odjeli Josef Černý, Jan Bárta, Jan Hirt a Rasmus Guldhammer. A tito čtyři vydrželi až do samotného závěru, kde měl nejvíce sil Černý a zvítězil.

Ale závodilo se celou etapu. Po startu v Mohelnici odjeli Tomáš Bucháček (Elkov Author), Andrej Vasyljuk (Kolss), Matthias Krizek (Tirol) a Michele Scartezini (Sangemini - MG.Kvis). Nejvíce si tito čtyři vybudovali náskok před čtyři minuty. Tempo pelotonu udával tým BORA-hansgrohe. Bylo však jasné, že lídr závodu Sam Bennett nemůže v etapě s velmi kopcovitým profilem žlutý dres udržet. Bora tedy připravovala půdu pro Jana Bártu a aktivní byli i jezdci CCC Sprandi Polkowice, kteří měli v kopcích větší sílu.

Uprchlíci byli už před nájezdem do posledního okruhu dojeti a tempo závodu začal diktovat tým Elkov Author. Následně nastoupili a odjeli Riccardo Zoidl (Felbermayr - Simplon Wels), Pawel Cieslik (Elkov Author) a Felix Großschartner (CCC Sprandi Polkowice). Cieslik ale nevydržel s oběma Rakušany a zezadu se opět blížil malý peloton. Zde měli nejpočetnější zastoupení jezdci CCC Sprandi Polkowice a Elkov Author.

Za Großschartnerem a Zoidlem vyrazil Kolumbijec Daniel Felipe Martinez (Wilier - Selle Italia), ale ani těmto třem únik nevydržel až do cíle. Do posledního okruhu opět najížděl redukovaný peloton pohromadě, následně odjeli Černý, Hirt, Bárta a Guldhammer. A ve finiši si rozdělili přední umístění. Josef Černý se dostal do průběžného vedení a bude žlutý dres hájit v poslední etapě v Dolanech.

Foto Cycling.photography/Josef VaisharMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste