Češi a Slováci na fotografiích Sirottiho I.

30.12.2017 | -mlm-

Češi a Slováci na fotografiích Sirottiho I.

Třetí rok pokračuje naše redakční spolupráce s italskou fotografickou agenturou Sirotti. Stefano Sirotti nám dodává aktuální fotografie z mnoha závodů celé sezóny. Ale má také bohatý archiv, v kterém je aktuálně 694 529 fotografií, 173 různých závodů, 3 177 týmů a 6 905 cyklistů. Projděme si archiv a podívejme se kolik českých a také slovenských závodníků zachytily aparáty rodinné agentury Sirotti.

Pochopitelně je výběr ovlivněn historií rodiny Sirotti, která v počátku fotila převážně italské závody. Svým zaměřením na ty největší akce se dostali před jejich objektivy především profesionálové a to i ti naši.

Mistrovství světa 1985 - Itálie, Giavera di Montello

Ale úplně první fotografie zachycující české a slovenské závodníky jsou ze světového šampionátu v italském Giavera di Montello, kde kvarteto našich reprezentantů: Vladimír Hrůza, Milan Jurčo, Michal Klasa a Milan Křen získalo v roce 1985 stříbro. Fotografie Emanuela Sirottiho zachycuje naše na startu a na pódiu amatérské týmové časovky na 100 kilometrů.

Milan Jurčo - 1987, 1988 a 1989

Milan Jurčo se stal profesionálem v roce 1987 a v italském celku Brianzoni - Chateau d´Ax jezdil tři roky, potom ještě působil dva roky v rakouském profesionálním celku Varta - ELK Haus.

Na první fotografii je Jurčo se svým týmovým kolegou Francescem Moserem na pódiu po prologu závodu Giro del Trentino (1987).

Na druhé fotografii přijíždí v roce 1988 Milan do cíle jedenácté etapy Tour de France, která končila na slavném Alpe d´Huez. V 21. etapě v časovce skončil na místě třetím. Celkovým vítězem tohoto ročníku se stal Pedro Delgado.

Milan Jurčo má u Sirottiho 11 fotografií

Jiří Škoda - 1987 a 1988

Stejně jako Jurčo získal profesionální angažmá v roce 1987 Jiří Škoda. A to v italském celku Ecoflam. Zde působil ještě v roce 1988, kdy tým jezdil pod názvem AlfaLum-Legnano-Ecoflam.

Na horní fotografii zachytil fotograf Paolo Diano Jirku Škodu na pódiu v Boloni, kde získal třetí místo v závodě Giro dell Emillia 1987. Vítězem se stal Jean Francois Bernard.

Spodní fotografie byla pořízena v cíli 13. etapy Giro d´Italia, časovce z Rimini do San Marina (46 km). Jirka obsadil deváté místo, zvítězil Roberto Visentini, před Romingerem a Piaseckim. Celkově dokončil Škoda Giro 1987 jako devatenáctý - druhý nejlepší nováček. Giro vyhrál Stephen Roche.

Jiří Škoda má u Sirotiho 13 fotografií

Sirotti

Zleva Emanuele Sirotti a Stefano Sirotti, otec zakladatel agentury, která se věnuje cyklistice a syn pokračovatel tradice.

Další fotografie si můžete prohlížet i nakupovat na stránkách www.sirotti.itMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste