Cyklokrosová kola Stevens 2019

17.09.2018 | TZ

Cyklokrosová kola Stevens 2019

Nový model Stevens Superprestige doplňuje úspěšnou cyklokrosovou řadu o model FORCE s řazením 1x11.

Pro sezónu 2019 představil Stevens nový model Superprestige Force s řazením 1x11. Jedná se o ohnivě červený model s řazením SRAM FORCE pro všechny jezdce preferující zjednodušení řazení bez přesmykače. To se hodí nejen pro utažené cyklokrosové okruhy nebo tréninky v lese, ale také pro snazší použití na silnici. Nový model tak zapadá do ucelené nabídky karbonových cyklokrosů Superprestige a Superprestige Di2 se sadou Shimano Ultegra (Di2).

Specifikace
Model Superprestige Force s 1x11 sadou je vybaven zadním měničem a řadicí/brzdovou pákou SRAM Force1 CX, SRAM PG-1170 kazetou s rozsahem 11-36 zubů a superlehkými carbonovými (460g) klikami EASTON EC90 SL se 40ti zubým převodníkem. Díky použití špičkových karbonových klik v kombinaci s absencí přesmykače, jednoho převodníku a řazení, je model se sadou Force o 400 gramů lehčí.

Pro kontrolu jízdy v každém okamžiku je Super Prestige Force vybaven výkonnými brzdami SRAM Force se 160mm kotouči vpředu i vzadu. Možnosti nastavení umožňují modulovaný brzdný výkon při zachování rezervy pro krizové situace. Sériově montované vodítko drží řetěz na svém místě i v rozbitém terénu.

Stále vpřed a vzhůru v roce 2019
Všechny modely Superprestige byly pro rok 2019 přepracovány a doplněny o nové technologie pro vyšší tuhost, větší spolehlivost zadního trojuhelníku a možnost přímé montáže vodítka řetězu. To vše při zachování hmotnosti 1000 gramů (velikost 58 cm).

Od rámu můžete očekávat okamžitou akceleraci s excelentní boční tuhostí při zachování snadného ovládání a řízení. Z těchto vlastností tak mohou těžit všichni – od víkendových jezdců až po vítěze světových pohárů a mistrů světa jako je Sanne Cant nebo Wout van Aert.
Superprestige se Shimanem

Mechanická verze Ultegry na černém, nebo zeleném rámu či elektronická Ultegra Di2 na černém rámu – všechny tyto varianty byly vylepšeny verzí převodů RX, speciálně vyvinutou pro cyklokros. Přepracován byl především zadní měnič, používající technologii Shadow Plus pro lepší napnutí řetězu.

Všechny modely budou pochopitelně používat kvalitní sety napletených kol, model FORCE - Fulcrum Racing 500 DB DRP a modely se Shimanem DT Swiss C1800 Spline. Kola jsou obuta do spolehlivých plášťů Schwalbe X-one.

Hliníkové cyklokrosové/gravel modely
Vlajkovou lodí alu cyklokrosových modelů s přesahem do v současnosti populární kategorie gravel biků zůstává model Vapor v olivově zelené, který dostal ještě šedivého bratříčka. Model Prestige s alu rámem i vidlicí zůstává věrný sadě Shimano 105, tentokrát však v nové verzi. Novinkou je i ohnivě červená barevná varianta. Z modelu Prestige vychází pravověrný cestovní gravel Supreme, plně vybavený blatníky, dynamem v předním náboji a osvětlením. Populární model Gavere je taktéž vybaven inovovanou sadou 105. Jmenovec jihočeského města cyklokrosu, základní model Tabor má pro novou sezonu nové barevné provedení. Bez zásadních změn zůstává v nabídce i dětský cyklokrosový model Junior CX na 24“ kolech.

gallery

Další info:
www.cyklosvec.cz

www.stevens-bikes.cz

www.stevensbikes.de

Foto Stevens
Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste