Další změny. Kristoff do UAE, Fraile do Astany, Gallopin do AG2R

03.08.2017 | Marek Matějka

Další změny. Kristoff do UAE, Fraile do Astany, Gallopin do AG2R

Alexander Kristoff změní po šesti letech tým. Norský klasikář odchází z Katusha - Alpecin do UAE Team Emirates. Změny ohlásily i další týmy.

Kristoff už druhým rokem nebyl v ruském týmu se švýcarskou licencí spokojen. Dva roky totiž nepodává výkony, které od něj vedení týmu očekávalo a proto rostla nespokojenost a nervozita na obou stranách. Nedůvěra v Kristoffa vyvrcholila na jaře, kdy norského cyklistu vedení týmu kritizovalo pro nadváhu. Kristoff se cítil dotčen, protože letos je opět nejúspěšnějším závodníkem týmu, i když na jarních klasikách dalších vítězství nepřidal.

Katusha byla stále ochotná s Kristoffem jednat o prodloužení smlouvy, ale samozřejmě záleželo na výši odměn. Kristoff chtěl smlouvu prodloužit beze změn, Katusha navrhla výrazné snížení platu a Kristoff proto začal vyjednávat jinde. Na Tour de France ruský tým svého sprintera vzal, ale Kristoff byl opět nespokojený, protože tým nenominoval jeho oblíbeného domestika a rozjížděče Michaela Mørkøva.

Prvním zájemcem o služby sprintera a klasikáře byla Astana, ale poté přišla nabídka od UAE Team Emirates. Celek ze Spojených arabských emirátů bude mít na další sezóny mnohem větší rozpočet a podle toho také shání nové závodníky. Je pravděpodobné, že tým vyhověl vysokými finančním nárokům Alexandra Kristoffa a navíc by s ním měli přijít i Michael Mørkøv a krajan Sven Erik Bystrøm.

Bettiol, Nieve, Fraile, Gallopin

Americký tým BMC sice přišel o Daniela Osse, ale získal jiného Itala, velmi talentovaného Alberta Bettiola z Cannondale - Drapac. Bettiol nedávno pomohl Rigobertu Uranovi k druhému místu na Tour de France a dojel šestý na Clasice San Sebastian. Jako všestranný závodník by měl pomáhat hlavně Gregu Van Avermaetovi na jednorázových závodech.

Posílí také francouzský tým AG2R La Mondiale. Tony Gallopin se po mnoha letech v zahraničních týmech vrací do Francie. V Gallopinovi získá AG2R nejen lídra na několik různých závodů, jako jsou Paříž - Nice, Clasica San Sebastian a podobně, ale také cenného pomocníka pro Romaina Bardeta v etapových závodech a pro Olivera Naesena na jednorázových závodech. Všestrannějšího cyklistu by AG2R jen těžko shánělo.

Příchod Mikela Nieveho do Orica-Scott je velkým posílením do kopců. Nieve patří mezi nejlepší vrchaře týmu Sky a v australském celku bude k dispozici bratrům Yatesovým a Estebanu Chavesovi. Nieve tak vystřídá Romana Kreuzigera na pozici posledního domestika ve velkých kopcích. Nieve podepsal smlouvu na dva roky.

Dvouletou smlouvu získal i Omar Fraile v Astaně. Španělský vrchař odchází z Dimension Data do kazašského týmu, kde bude mít nepochybně lepší plat, ale také mnohem méně volnosti. Nejlepší vrchař Vuelty by se měl zapojit do týmu Fabia Arua být domestikem v kopcích. Setrvání Arua v Astaně není jisté, ale podle posledních informací je pravděpodobné.

V dalších hodinách a dnech se očekávají další přestupy. Alexander Kristoff uvolnil místo pro příchod Marcela Kittela do Katusha - Alpecin. Mluví se o přestupu Nikiho Terpstry do LottoNL Jumbo, Jonathana Castrovieja do Sky a dalších změnách.

Foto SirottiMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste