Denifl vyhrál na Los Machucos, Froome ztratil

06.09.2017 | Marek Matějka

Denifl vyhrál na Los Machucos, Froome ztratil

Extrémně těžký dojezd 17. etapy Vuelty na vrcholu stoupání Los Machucos nejlépe vyšel Rakušanovi Stefanu Deniflovi (Aqua Blue Sport). Dařilo se i Albertu Contadorovi (Trek-Segafredo), naopak Chris Froome (Sky) se trápil a ztratil, ale červený dres udržel.

Los Machucos byl velkým strašidlem pro všechny závodníky. Do úniku se vydala skupina převážně vynikajících vrchařů v tomto složení: Alessandro De Marchi (BMC), Stefan Denifl (Aqua Blue Sport), Magnus Cort Nielsen (Orica-Scott), Dani Moreno (Movistar), Julian Alaphilippe (Quick-Step Floors) a Davide Villella (Cannondale-Drapac).

Na první vrchařské prémii Lunada zvítězil nejlepší vrchař závodu Davide Villella, ale v mokrém sjezdu v husté mlze ztratil kontakt se svojí skupinou a propadl se do pelotonu. Následující vrchařská prémie Alisas nic nezměnila, první na ni vyjel Denifl, ale skupina se udržela pohromadě. Z pelotonu na malou chvíli zaútočil Esteban Chaves (Orica-Scott), ve spolupráci s Adamem Yatesem (Orica-Scott), ale dlouho nevydržel.

Do cílového, sedm kilometrů dlouhého stoupání Los Machucos vyrazila první skupina s náskokem jedné a půl minuty před pelotonem. Skupina se brzy rozpadla, Stefan Denifl si vzpomněl na oblíbené domácí stoupání Kitzbüheler Horn, kde letos zvítězil v etapě Kolem Rakouska a zbavil se ostatních členů úniku. Z pelotonu jako první zaútočil Miguel Ángel López (Astana) a hned po něm vyjel Alberto Contador. Španěl byl ale lepší a pokračoval dál sám a pomalu předjížděl jednoho uprchlíka za druhým. V nejtěžších, až 30% pasážích začal ztrácet Chris Froome. Toho využili Vincenzo Nibali (Bahrain Merida) a další lídři a vzdalovali se vedoucímu závodníkovi průběžného pořadí.

Vynikající Contador porazil všechny, až na Tyrolana Deniflovi. Ten předvedl fenomenální výkon a dojel s náskokem 28 sekund před Contadorem. Nibaliho skupina ztratila 1:04 a Chris Froome 1:46.

Froome nadále vede s náskokem 1:16 před Nibalim, třetí Wilco Kelderman (Sunweb) má odstup 2:13, Ilnur Zakarin (Katusha Alpecin) ztrácí 2:25 a pátý Alberto Contador 3:34.Mohlo by vás zajímat

Co odhalila Etna?

11.05.2018


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste