Dětské kolo Frog Team Sky 67

30.11.2016 | Marek Matějka

Dětské kolo Frog Team Sky 67

Vybrat správné dětské kolo bývá velmi často těžší, než vybrat kolo pro dospělého cyklistu. Většina nabídky dětských kol, jsou kola horská, či jinak určená do terénu. Ale co když se dítko chce cítít jako Chris Froome a stojí o pravý silniční stroj?

I silniční dětská kola se vyrábějí a my jsme jeden exemplář od britské společnosti Frog měli v redakci. Jedná se o silniční kolo Frog Team Sky 67, jak název napovídá, v designu týmu Sky. Frog 67 se vyrábí i v bílé variantě Sky, a také v zeleno-bílé verzi s hlavním logem Frog. Silnička má velikost kol 24" a je určená pro děti ve věku od osmi do dvanácti let. Což je však orientační údaj, děti bývají v tomto věku často velmi odlišné a různě vysoké.

Vzhledem k použití cantileverových brzd a spoustě místa pro pneumatiky, je kolo možné upravit jako cyklokrosové. Pro změnu zaměření kola, stačí přezout, takže ani výletů do terénu se malý cyklista nemusí obávat. Lze brzdit také při horním úchopu, jako u mnohých cyklokrosových speciálů. Pro bezpečnost je to u dětského kola důležitý detail, protože cyklista může brzdit při každém úchopu.

Rám a vidlice jsou hliníkové, stejně jako zapletená kola a sedlovka. Kolo je vybaveno řazením s devítikolečkem, převodník je použit jeden (na fotografii celého kola je verze se dvěma převodníky, pozn. redakce). Ten má 34 zuby, zatímco kazeta je v rozmezí 12 - 27. To je velmi široká nabídka převodů. Řazení je použito kvalitní, Shimano Sora.

Design je velmi povedený, černý rám s modrými detaily v barvách Sky a s logy týmu na rámu a sedle, vypadá mimořádně dobře. Malý fanoušek britského týmu si tento design rozhodně musí oblíbit. Zajímavým detailem jsou dva modré dráty na každém kole v barvě týmu Sky.

Frog bezpečnost neopomenul a kolo je vybaveno sadou odrazek. A také zvonkem, což je další důležitá součást bezpečnostní výbavy, především u silničního kola.

Frog Team Sky 67 Road u nás dodává společnost CykloSpeciality.cz. A přesně tento stroj také věnovala do naší vánoční soutěže. Můžete se do ní zapojit i vy a zkusit vyhrát kolo, které je dokonce podepsané závodníkem týmu Sky Leopoldem Königem. Soutěž najdete ZDE.

Foto Frog, RoadCycling.czMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste