Do startu Kalas Cupu zbývá necelý měsíc

28.02.2018 | TZ - ČSC

Do startu Kalas Cupu zbývá necelý měsíc

Již tradičně bude v březnu zahájen seriál silničních českých pohárů, letos nesoucí název Kalas cup, zahájen bude českou jarní klasikou Velká Bíteš – Brno – Velká Bíteš. Týmy i jednotlivci už jsou v plné přípravě a stanovují si své letošní cíle, stejně tak jako pořadatelé, kteří letos chtějí pozvednout úroveň soutěže, a to zejména v její mediální sféře.

V seriálu budou opět vyhlášeny čtyři různé soutěže a oceněn tak bude celkový vítěz, vítěz kategorie do 23 let, nováček roku a nejlepší tým. Letošní změny v sestavách a závodních kalendářích českých týmů slibují velmi zajímavou podívanou.

Favorizovaný Elkov-Author avizoval, že se zřejmě nepředstaví na všech závodech poháru v plném obsazení, dají se tedy očekávat vyrovnanější souboje, než tomu bylo v loňské sezóně.

„Za těchto předpokladů by mohl na vítězství dosáhnout zkušený Martin Boubal z CK Příbram Fany Gastro. V kategorii do 23 let si myslím, že budou dominovat jezdci z Topforex Lapierre, jako vítěze bych tipoval Václava Sirůčka nebo Romana Lehkého. Nováčkem roku by se dle mého mohl stát pracovitý Petr Klabouch, kterému by měly sedět klasikářské profily závodů Kalas Cupu. V týmech lze očekávat velmi vyrovnaný souboj,“ sděluje své prognózy ředitel seriálu Jakub Edr.

Motivací k podání co nejlepších výkonů je také možnost vybojovat si nominaci na mistrovství Evropy či světa: „Při nominaci na vrcholné akce sezóny k výsledkům z českých pohárů určitě přihlížím, důležitý ale není jen samotný výsledek, ale také projev závodníka. Někdy totiž musí plnit týmovou taktiku a dát své ambice stranou, obětovat se pro tým, i proto je pro mě důležité znát nejen výsledek, ale i průběh celého závodu,“ vysvětluje reprezentační trenér Tomáš Konečný, který na závodech českého poháru nemůže chybět.

Termín prvního závodu se neúprosně blíží a pořadatelé nenechávají nic náhodě. Na jejich nedávné schůzce se zástupci generálního partnera českého poháru, firmy Kalas sportswear se tak projednávaly konkrétní cíle a postupy, jak celou soutěž pozvednout. Ústředním tématem pak bylo přilákání fanoušků, které by v letošním roce mohla zaujmout například přislíbená účast některých závodníků z týmů WorldTour a ProContinental, konkrétní jména a termíny si ale zatím nechávají pro sebe.

„Prvotně chceme zvýšit zájem médií o tuto soutěž, nalákat více diváků k tratím, na kterých se letos budou odehrávat opravdu pěkné souboje. Naši závodníci umí jezdit takticky, jsou vyrovnaní, mnohdy je to opravdu kvalitní podívaná na cyklistiku se vším všudy. V neposlední řadě pak samozřejmě chceme i udržet počet startujících po celou sezónu, což se týká jak právě Kalas Cupu, tak jeho mládežnické obdoby,“ doplňuje Jakub Edr.

Foto Jan Brychta/svetcyklistiky.czMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Johny5
Stačí přidat ještě závod amatérských cyklistů a získají všechno - větší zájem, víc fanoušků, atd. Proč to chápou všude po Evropě je u nás ne?
01.03.2018 11:21:53