Druhý týden Tour de France

11.07.2017 | Marek Matějka

Druhý týden Tour de France

Tour de France pokračuje po prvním volném dni dalšími šesti etapami. Peloton se behem těchto etap podívá i do Pyrenejí.

Úvodní etapy však budou rovinaté a důležité i pro bodovací soutěž. Pokud je vyhraje Marcel Kittel, bude mít už docela výrazný náskok. Navíc je pryč jeho velký soupeř Arnaud Démare, takže mu v soutěži o zelený trikot konkurují už jen Michael Matthews a André Greipel.

10. etapa Périgueux - Bergerac (178 km)


Na rozjezd po prvním volném dni, který závodníkům propršel, pořadatelé připravili rovinatou etapu do Bergeracu. Dvě vrchařské prémie jsou pouze 4. kategorie, to znamená, že na každé je pouze jeden bod. Hromadný dojezd pelotonu je téměř jistý.

11. etapa Eymet - Pau (203,5 km)


Další rovinatá etapa zavede závodníky do tradičního místa startu a cílů na skoro každé Tour, do Pau. Etapa je opět rovinatá, takže se dá předpovídat hromadný dojezd.

12. etapa Pau - Peyragudes (214,5 km)

První pyrenejská etapa je velmi dlouhá a samozřejmě náročná. Šest horských prémií prověří nejlepší vrchaře. Závod vyvrcholí výjezdy na Port de Balés (kat. HC, 11,7 km, 7,7 %) a Col de Peyresourde (1. kat., 9,7 km, 7,8 %) a po krátkém sjezdu se končí na vrcholu stoupání Peyragudes. Je to v podstatě dojezd na kopci, tudíž velmi důležitá etapa pro celkové pořadí. Očekáváme útok Chrise Frooma ve snaze upevnit celkové vedení.

13. etapa Saint-Girons - Foix (101 km)

Velmi zajímavou etapou by mohla být jen 101 kilometr dlouhá horská etapa do Foix. Na tak krátké distanci se může útočit od startu až do cíle. Hned na začátku je připravena rychlostní prémie a následují tři stoupání první kategorie Col de Latrape, Col d'Agnes a Mur de Péguère. Z vrcholu posledního stoupání je to však do cíle ještě 27 kilometrů do cíle.

14. etapa Blagnac - Rodez (181,5 km)


Klasikáři se své etapy dočkají v sobotu. Jede se velmi náročná a zvlněná etapa do Rodezu, ve které by mohl uspět i únik. Příležitost pro Michaela Matthewse?1

15. etapa Laissac-Severac l'Église - Le Puy-en-Velay (189,5 km)

V neděli se jede další horská etapa, která však velké změny v celkovém pořadí nejspíš nezpůsobí. Začíná se sice velkým stoupáním, ale následuje jen dlouhá zvlněná část a poté další kopec 1. kategorie Col de Peyra Taillade (8,3 km, 7,4 %). Odtud je to však přes dvacet kilometrů převážně z kopce.

Foto a grafika A.S.O.Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste