Dukla Praha má kontinentální tým žen

09.01.2018 | TZ Dukla Praha

Dukla Praha má kontinentální tým žen

Cyklistický tým žen Dukly Praha bude mít v sezóně 2018 statut silničního kontinentálního týmu UCI. Děje se tak poprvé v historii České republiky a z pohledu silniční cyklistiky žen jde o významný krok.

„Vybudování silničního kontinentálního týmu žen v České republice má hned několik významů. Především bychom se chtěli pokusit získat na závodech odpovídající mezinárodní úrovně dostatečné množství bodů pro olympijskou kvótu, abychom pomohli zajistit účast české závodnice na olympijských hrách v Tokiu a neopakovala se situace z olympijských her v Riu. Dalším významným prvkem je kvalitní závodní program pro naše dráhové specialistky, což je velmi důležité v kontextu s aktuální skladbou olympijských disciplín na dráze, především omnia.“ objasňuje vznik týmu šéftrenér pražské Dukly Viktor Zapletal.

„Tým budujeme už rok a myslím si, že dominance závodnic Dukly Praha je na tuzemských závodech dostatečně patrná. Nyní se chceme posunout do úrovně mezinárodní, máme pro to vybavení a jsme schopni poskytnout holkám zázemí srovnatelné se zahraničními týmy. Jde o dlouhodobý koncept. Celosvětově většina závodnic úspěšně kombinuje více disciplín a přínos z projektu je pak globální, rozvíjející ženskou cyklistiku jako celek. To je i náš záměr. Tým povedou, stejně jako v roce 2017, trenéři Milan Kadlec a Jaromír Friede. Velmi děkuji vedení ASC Dukla Praha a vedoucím představitelům silniční sekce Českého svazu cyklistiky za podporu této myšlenky.“ dodává Viktor Zapletal.

Mimo vlastní tým podporuje pražská Dukla také naše nejlepší závodnice, které působí v zahraničí. Talentovanou Nikolu Noskovou a zkušenou Kateřinu Nash, která v minulém roce úspěšně závodila v závodě silničního Světového poháru v USA.

Představení jednotlivých závodnic, konkrétní program závodů, ale také další zajímavosti, které s cyklistickým týmem žen neodmyslitelně souvisí, zveřejní Dukla Praha v březnu na samostatné tiskové konferenci.

Foto: Jan BrychtaMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


koloběžka
Dukla Praha bude kontinentálním týmem. To je skvělá zpráva. Jenže Dukla je podporovaná státem, má skvělé zázemí, a tak kdo jezdí za Duklu, má možnost se ukázat i v zahraničí. Ale co ostatní závodnice z jiných týmů? Vypadá to, že Dukla Praha má tým a české silniční cyklistice, potažmo Svazu, to stačí. Jsem zvědavá, jestli bude v r.2018 vytvořen repre tým žen, kde dostanou příležitost vyjet za hranice i ostatní české závodnice. A jelikož na českém poháru na silnici jezdí juniorky se ženami dohromady, tak si myslím, že na startovní čáře bude 10-15 žen a juniorek Dukly a asi 10-15 žen a juniorek ostatních týmů. A jelikož cyklistika je týmový sport, tak Dukla bude vládnout pelotonu a ostatní holky jednotlivě startující za ostatní týmy nemají šanci závod vyhrát, i kdyby byly sebelepší.
09.01.2018 13:34:10
CIGI
Je to dobrý, ale i kdyby se Milan a Jaromír postavili na hlavu tak závodnice typu Jar.Mach. už toho moc nepředvedou - chce to nějaký hodně mladý cyklistky - ale kde je vzít!
10.01.2018 16:23:59