EF - Drapac doplňuje kádr

11.11.2017 | Marek Matějka

EF - Drapac doplňuje kádr

Americká sestava EF Education First - Drapac postupně doplňuje tým i nové závodníky. Celek Jonathana Vaughterse má na přestupním trhu oproti jiným týmům zpoždění, protože velmi vážně hrozil konec týmu. Nejnovějšími posilami jsou Daniel Moreno a Daniel Martínez.

V průběhu letošní Vuelty se zhroutila dohoda se společností Unibet, která se měla stát hlavním partnerem týmu na několik dalších let. Sázková kancelář ustoupila od záměru podporovat americkou sestavu a Jonathan Vaughters, šéf týmu, musel závodníkům oznámit, že mají možnost odejít, i pokud mají podepsané smlouvy i na příští sezóny. Hlavní hvězdy týmu ale počkaly a dočkaly se nového titulárního sponzora, mezinárodní vzdělávací společnost EF Education First. 

Vše se tedy v dobré obrátilo. Zůstal lídr Rigoberto Uran, zůstali také Sep Vanmarcke, Pierre Rolland a Michael Woods, ale jiní si našli nové působiště. Citelnými ztrátami jsou odchody klasikáře Dylana van Baarleho (Sky) a vrchaře Davide Formola (BORA-hansgrohe), ale také jeho krajanů Davide Villelly (Astana) a Alberta Bettiola (BMC). Celkem z Cannondale-Drapac odešlo jedenáct cyklistů. 

Ale tým už sehnal osm náhradníků. Vrátil se klasikář Matti Breschel, který neuspěl v Astaně, dále přichází dva sprinteři, Ital Sacha Modolo z UAE Emirates a Brit Daniel McLay z Fortuneo Oscaro. Australan Mitch Docker a Švéd Kim Magnusson budou domestiky. Zajímavější je poslední příchod vrchařů. Daniel Moreno je už velmi zkušený profesionál, vítěz Valonského šípu, dlouholetá opora Kaťušy a poslední dva roky jezdec Movistaru. Moreno dostal i v 36 letech nabídku na prodloužení smlouvy ve španělské sestavě, ale dal přednost změně. A také větší volnosti. V EF - Drapac je samozřejmě mnohem menší konkurence, než jaká bude v Movistaru. 

Další výraznou posilou je i mladý Kolumbijec Daniel Martinez, jezdec Wilier - Selle Italia. O Martineze byl mezi týmy WorldTour velký zájem. Ve 21 letech skončil čtvrtý na Kolem Turecka, v první desítce dojel na Milán - Turín, Tre Valli Varesine a Kolem Utahu. Očekává se od něj, že bude špičkovým vrchařem, ale i klasikářem v kopcích. 

Vaughters musel řešit i ztrátu jednoho sponzora, společnosti Oath. Ta se k týmu přidala před letošní Tour de France a měla pomoci týmu s marketingem a propagací. Ale nic se nedělo a nyní Oath oznámil, že partnerství končí. Ale tým to nijak neohrožuje, finance jsou zajištěny na dlouho dopředu. EF Education First vstoupil do týmu i majetkově, není jen sponzorem, ale také spoluvlastníkem společnosti Slipstream, která drží licenci WorldTour. 

Foto Sirotti, EF Education First - DrapacMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste