Ekoï Perfect - časovkářská helma týmu AG2R La Mondiale

26.04.2018 | TZ

Ekoï Perfect - časovkářská helma týmu AG2R La Mondiale

Společnost Ekoï představila čtvrtou generaci své helmy určené pro časovku. Model Perfect byl testován v aerodynamickém tunelu ve spolupráci s týmem AG2R La Mondiale.

Helma Ekoï Perfect má krátký profil, který umožňuje s hlavou hýbat, dívat se pod sebe a stále má minimální odpor vzduchu. Nový model je více aerodynamický a mnohem lehčí (280 gramů). V současnosti helmu používá francouzský šampión v jízdě proti chronometru, Pierre Latour z celku AG2R La Mondiale. 

Kromě časovky je helma vhodná také pro dráhové disciplíny a dlouhé triatlony. 

Helma Ekoï Perfect je vyrobena technologií In Mold. Boky helmy přiléhají k obličeji, čímž se zamezuje proudění vzduchu dovnitř helmy. V přední části jsou tři větrací otvory a vzadu dva, vzduch proto může proudit skrze helmu a ochlazovat jezdcovu hlavu, ale nezvyšuje zásadně aerodynamický odpor. 

Přilba má odvětrané upevňující pásky, magnetickou přezku, antibakteriální výstelky Coolmax a pohodlné usazení na hlavě zajišťuje utahovací systém, který lze nastavit i výškově. 

Přilba Ekoï Perfect je dostupná v osmi barvách, je možné si zvolit design pomocí konfigurátoru. Helma je dodávána s visorem upevněným magnety, ve čtyřech barvách. 


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste