Elkov Author naprosto ovládl poslední závod ČP i jeho celkové hodnocení

01.10.2017 | TZ - SPR media/Miloš Židík

Elkov Author naprosto ovládl poslední závod ČP i jeho celkové hodnocení

Michael Kukrle udělal v Plzni vítěznou tečku za letošním Českým pohárem, když ho na stupních vítězů doplnili Jiří Polnický a Josef Černý. Absolutním vítězem se stal Alois Kaňkovský a hned za ním skončili Jiří Polnický a Michael Kurkle.

Poslední závod Českého poháru v silniční cyklistice se odehrál na okruhu, který bude v příštím roce hostit mistrovství České a Slovenské republiky. Na startu se objevilo pouze 66 závodníků, které čekalo deset poměrně obtížných 16 km okruhů. V úvodu útočil Nikolas Pietrula, ale ve chvíli, kdy peloton zrychlil, nebyl schopný vzdorovat. 

V dalším průběhu se od hlavního pole oddělilo dvanáct závodníků včetně Polnického, Kukrleho, Černého a Bucháčka. Tato skupina si vytvořila dostatečný náskok a následně si závodníci začali nastupovat. V závěru, kdy na čele zůstalo šest lidí, odjel Kurkrle s Hníkem a snažili se rozhodnout závod. K nim však ještě zvládl dojet Jiří Polnický a poté i Josef Černý. Na Karla Hníka byla tato trojice moc a po nastupování se v úplném závěru odděli Michael Kukrle, který si s náskokem takřka půl minuty dojel pro vítězství, druhý skončil Jiří Polnickým a za ním ve spurtu vyhrál třetí místo Josef Černý. 

Elkov Author si tak opět rozebral kompletní pódiové umístění, stejně jako podium v celkovém hodnocení. V něm se stal celkovým vítězem Alois Kaňkovský před Jiřím Polnickým a Michaelem Kukrlem. Elkov Author se dle očekávání stal i nejlepším týmem letošní sezony. 

Výsledky (160 km, 37,91 km/h): 1. Michael Kukrle (CZE) 4:13:11, 2. Jiří Polnický (CZE) +0:29, 3. Josef Černý (CZE) +0:42, 10. Tomáš Bucháček (CZE) +3:20, 14. Vojtěch Hačecký (CZE) +8:40, 36. Alois Kaňkovský (CZE) +13:34, 38. Martin Hunal (CZE) +13:52 - všichni Elkov Author

Kompletní výsledky najdete ZDE

Foto Jan BrychtaMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Pooh
Sobotní závod se vyznačoval skvělým počasím a ukázal 95% okruhu na příští mistrovství ČR a SR. Okruh je naprosto parádní - bude hodně spravedlivý. Těžký kopce a pokud foukne vítr tak i možnost terezínů. Máme se na co těšit. Elkov jasně jednička pro "starší a pokročilé", stejně tak TopForex pro rozvoj mladíků.
01.10.2017 11:44:22
Daniel J.
A ví se KDY bude za rok Mistrák v Plzni. Týden cyklistiky v PLZNI !!!
02.10.2017 18:11:24