Froome pojede Tirreno a Kolem Alp

02.12.2017 | Marek Matějka

Froome pojede Tirreno a Kolem Alp

Chris Froome poprvé v kariéře pojede Giro ďItalia na celkový výsledek a proto si musí naplánovat i novou přípravu. A pravděpodobně vyzkouší italskou cestu.

Chris Froome podle deníku Gazzetta dello Sport a webu Cyclingnews.com má o programu na příští rok už docela jasno. Poslední dva roky začínal sezónu v Austrálii, na Herald Sun Tour. Začínal velmi zvolna, ale příští rok musí zvolit jiný program. Takže začne nejspíš v Portugalsku na Kolem Algarve. 

Další možností je etapák Kolem Andalusie, každopádně téměř jistý je start na Tirreno - Adriatico. Zde doposud startoval jen jednou. V roce 2013 sice vyhrál horský dojezd na Prati Di Tivo, ale podlehl Vincenzu Nibalimu v celkovém pořadí. Závod dvou moří je tedy dalším významným podnikem, který Froomovi mezi triumfy chybí a může ho doplnit. Start na Giru tedy uvolňuje Frooma k dalším cílům. 

V dubnu už bude příprava na Giro vrcholit. A na výběr je mezi dvěma etapovými závody, Kolem Chorvatska a Kolem Alp. Italský etapový závod, původně nesoucí název Kolem Trentina, je pravděpodobnější možností. Tým Sky si to zde oblíbil, loni vyhrál Geraint Thomas, v minulosti Richie Porte a Mikel Landa. Před Girem je to ideální příprava, protože závod je těžký a v kopcích, ale není příliš dlouhý. 

Podle Cyclingnews.com by Froome měl po Tour of the Alps zůstat v Itálii i se svými týmovými kolegy a vyzkoušet si některé horské etapy. Froome bude etapové závody prokládat vysokohorskými soustředěními na Tenerife. Touto náročnou přípravou získal tým Sky všechny své velké triumfy. 

Ta nejtěžší a nejdůležitější část přípravy ale přijde až mezi Girem a Tour. Udržet formu, či si odpočinout mezi oběma závody, je pro každého závodníka mimořádně obtížné. Pauza mezi závody bude příští rok delší, celkem 42 dny. Zda Froome bude mezi Grand Tours závodit, nikdo neví. Nairo Quintana letos nezávodil, Alberto Contador před ním jel Route du Sud. Ani jedna taktika nepřinesla úspěch. 

Foto SirottiMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste