Giro by mělo navštívit Etnu, Zoncolan a další slavná stoupání

06.11.2017 | Marek Matějka

Giro by mělo navštívit Etnu, Zoncolan a další slavná stoupání

Že příští Giro ďItalia začne v Izraeli je známo už dlouho, ale zbytek trati je utajený. Ale v Itálii se pravidelně objevují zákulisní informace, kudy by Giro mělo vést. A těšit se můžeme na Zoncolan, Etnu a cíl v Římě.

Giro bude oficiálně představeno až 29. listopadu. Očekává se však, že se závod přesune z Izraele na Sicílii, kde se opět pojede na Etnu. Téměř jistý je i cíl v Římě, možná dokonce časovka, která je přijatelnější variantou pro návštěvu historického centra. Časovky budou důležité, v posledním týdnu by se měla jet minimálně jedna na 40 kilometrů. Konkrétně by to měla být 16. etapa z Trenta do Rovereta na severu Itálie. Ale trasa a profil známý není.

Očekává se až osm horských dojezdů. A to na Etně, Montevergine di Mercogliano, Monte Zoncolan, Prato Nevoso, Jafferau a Cerviniu. Etna je na programu v šesté etapě. Poté se peloton přesune na pevninu, do regionu Kalábrie. Už osmá etapa bude opět končit na kopci, na Montevergine u Neapole. Naposledy se zde jelo v roce 2011 a bude to sedmá návštěva tohoto stoupání. Italové dále očekávají klasikářský dojezd v Assisi a návštěvu Filottrana, domovského města Michele Scarponiho, který tragicky zemřel před startem letošního ročníku Giro ďItalia. Startovat zde bude etapa do Imoly.

V Alpách přijdou na řadu velké kopce. Královskou by měla být etapa s cílem na Zoncolanu, jednom z nejtěžších výjezdů v Evropě. Celá etapa by měla mít přes 4000 metrů převýšení. Ale možná ještě těžší by mohla být etapa přes Colle Finestre a Sestriere s cílem na Jafferau. Následující dvacátá etapa bude končit v horském středisku Cervinia. Odtud se závodníci přesunou do Říma. Zde se pojede etapa s cílem ve Vatikánu.

Celkově vzato by to mělo být vlastně tradiční Giro se spoustou kopců a etap s klasikářským dojezdem, ale rozhodující by mohly být časovky. Stejně jako letos. A ty by mohly nalákat k návratu i Toma Dumoulina. Mauro Vegni, ředitel závodu, usiluje o start Dumoulina i Chrise Frooma, ale účast obou je velmi nepravděpodobná. Froome pojede Tour de France a Giro se do přípravy moc nehodí. Kdo další by Giro mohl jet, je také nejasné, protože ještě není známá trasa.

Foto SirottiMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste