Hagen vyhrál Istrian Spring Trophy, Liepins poslední etapu

11.03.2018 | Marek Matějka

Hagen vyhrál Istrian Spring Trophy, Liepins poslední etapu

Etapou z Pazinu do Umagu skončil chorvatský závod Istarsko Proljece - Istrian Spring Trophy. V deštivé etapě zvítězil Emils Liepins, žlutý dres udržel Krister Hagen.

V poslední etapě Istarsko Proljece - Istrian Spring Trophy zvítězil Lotyš Emils Liepins (One Pro Cycling). Druhý dojel Ital Filippo Fortin (Felbermayr - Simplon Wels) a třetí Němec Max Kanter (Sunweb Development). Nejlepším českým závodníkem byl 20. Tomáš Čapek (Topforex - Lapierre). 

V celkovém pořadí udržel vítězství Nor Krister Hagen (Coop), druhý skončil Kasper Asgreen (Virtu) a třetí Tadej Pogacar (Ljubljana Gusto Xaurum). Nejlepším Čechem byl desátý Jiří Polnický (Elkov - Author). 

První únik dne vytvořilo pět závodníků, ale postupně se na čele ustálila skupina třech cyklistů. Jejich snaha ale nevedla k úspěchu, na závěrečných okruzích mezi městy Umag a Buje byli dostiženi a do dalšího úniky vyrazil Jan Bárta (Elkov - Author) s jedním závodníkem týmu Ljubljana Gusto Xaurum. Ale i oni byli dojeti a vše se schylovalo k závěrečnému spurtu. Nejvíce tempo na čele pelotonu udržovali jezdci týmů Virtu, One Pro Cycling a Coop. 

V hektickém závěru, na posledním kilometru etapy, došlo k pádu. Zapletli se do něho i čeští závodníci, například Jiří Polnický, nejlépe postavený Čech v celkovém pořadí. Naštěstí se tak stalo v ochranné tříkilometrové zóně a byl mu započítán čas vítěze. Díky tomu udržel desátou příčku. 

Ve spurtu byl nejrychlejší Emils Liepins, který porazil Filippa Fortina a Maxe Kantera. Vítězství v celkovém pořadí získal Krister Hagen. Vrchařskou soutěž vyhrál Ziga Horvat (Adria Mobil), nejlepším týmem byl dánský celek Virtu. 

Foto Josef Vaishar/Cycling.photographyMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste