Hobby cyklisté v programu republikových šampionátů

02.06.2017 | TZ - cyklistika2017.sk

Hobby cyklisté v programu republikových šampionátů

Ve dnech od 22. do 25. června se v Žiaru nad Hronom uskuteční společné Mistrovství Slovenské a České republiky v silniční cyklistice. Poprvé v historii šampionátu, si mohou jeden mistrovský okruh vyzkoušeti hobby cyklisté, a to v rámci Veřejných charitativních závodů.

Ten se koná v sobotu 24. června sestartem v 13.30 pred Městským kulturním centrem na Ulici SNP 119 v Žiaru nad Hronom. Peloton povede bývalý reprezentant a vítěz etap na Tour de France, ambasador společného šampionátu, Ján Svorada, který věří, že jízdy se zúčastní co nejvíc účastníků všech věkových skupin.

Charitativní vyjížďka je na mistrovství novinkou a poprvé si tak 28 kilometrů dlouhý okruh budou moci objeti fanoušci cyklistiky či hobby cyklisté. Sedm těchto okruhů v kategorii muži ELITE pojede i fenomenální Peter Sagan s ostatními závodníky. Do charitativních závodů se může přihlásit každý, bez věkového omezení a přípustný je jakýkoliv bicykl. Startovné je dobrovolné a výtěžek z něho organizátoři věnují detskému oddělení v nemocnici v Žiaru nad Hronom. Podle výšky příspěvku bude účastník závodů zařazený do losování tomboly o atraktivní ceny.

Mistrovský okruh si objedei primátor Žiaru nad Hronom Peter Antal. „Všechny hobby cyklisty zvu na demonstraci lásky k tomuto sportu. Bude to netradiční zpestření společných mistrovství. „Hobíci“ můžou mezi sebou soutěžit, nebo můžou okruh objet v pohodovém tempu v pelotonu. Každý si vybere na co se cítí,“ dodává primátor. Zájemci sa můžou přihlásit na webové stránce cyklistika2017.sk/prihlasovanie. V současnosti je do charitativní vyjížďky přihlášeno přes 50 účastníků.

www.cyklistika2017.sk

Foto Josef VaisharMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste