Italka Bastianelli novou mistryní Evropy v silničním závodě elitních žen

05.08.2018 | TZ - ČSC

Italka Bastianelli novou mistryní Evropy v silničním závodě elitních žen

Naše jediná cyklistka na startu, Melissa Van Neck bohužel nedokončila.

Půl hodiny po poledni místního času se vydalo přes sto závodnic do silničního závodu Mistrovství Evropy v Glasgow. Závodnice absolvovaly celkem devět městských okruhů o celkové délce 130 kilometrů.

České barvy měly na startu pouze jednu zástupkyni, dvojnásobnou medailistku z domácího šampionátu, Melissu Van Neck. Melissa se v začátku závodu snažila držet v popředí, od druhého kola ale začala ztrácet kontakt s pelotonem.

Mým cílem bylo pohybovat se vpředu skupiny a snažit se udržet v hlavním pelotonu. Jelo se ale opravdu rychle, trať je velmi technická. V prvním kole se mi dařilo jezdit vpředu, postupně jsem ale začala svou pozici ztrácet, a nakonec jsem kontakt s pelotonem neudržela,“ popisuje průběh závodu ze svého pohledu Melissa.

Jediná česká závodnice tak pokračovala ve skupince za pelotonem, po několika dalších kolech ale byla ze závodu odvolána.

„Asi jsem podcenila, jak moc technická trať je. Ztrácela jsem v zatáčkách, taky ve dvou sice krátkých, ale prudkých stoupáních. Ve skupince, ve které jsem v závodě pokračovala, jsme se snažily jet tempo, abychom závod dokončily, ale nakonec nás odvolali a tím pro mě závod skončil,“ řekla v cíli trochu zklamaná závodnice.

Reprezentační trenér Tomáš Konečný pak dodává: „Souhlasím s tím, že okruh je po technické stránce opravdu těžký. Je to o poziční jízdě, a především zkušenostech s pohybem v balíku. Sešla se tu velká konkurence, některé týmy byly opravdu silné, ani to Melisse pohyb v pelotonu příliš neusnadnilo. Na druhou stranu nasbírala cenné zkušenosti, které ji posunou zase o kousek dál.“

V závodě žen jsme byli svědky častých úniků, přesto se nakonec rozhodovalo v závěrečném spurtu už velmi prořídlého pelotonu. Nejvíce sil v něm měla italská závodnice Marta Bastianelli, stříbrnou medaili získala zkušená Marianne Vos a bronz Němka Lisa Brennauer.

Program silniční reprezentace v Glasgow pokračuje ve středu individuálními časovkami, ve kterých se v ženské kategorii představí Jarmila Machačová, v mužích pak úřadující český šampion Josef Černý a Jan Bárta.

Foto ČSCMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste