Jaká je budoucnost Jana Hirta?

05.06.2017 | Libor Matějka

Jaká je budoucnost Jana Hirta?

Pochopitelně při našem rozhovoru s Janem Hirtem padla otázka, co dál? Přestup do World Tour, nebo prodloužení v CCC, nebo jiná varianta?

A pochopitelně nepadla odpověď, je ve své podstatě jen začátek sezóny, asi se bude teprve vyjednávat, nebo již padlo rozhodnutí, ale s pravdou se ani ven nesmí, to je pravidlo UCI. Odpověď jsme nedostali a jsme i rádi, protože bychom byli zavázáni mlčenlivostí a takhle si můžeme zaspekulovat.

Přestup?

Náš názor:  ANO, Honza Hirt přestoupí do týmu WorldTour.

Indicie: Polský tým určitě nebude příští rok usilovat o licenci WorldTour, to znamená čekání na divokou kartu. U francouzské společnosti A.S.O. nemá tým silnou pozici, to znamená, že šance jet Tour, nebo Vueltu, je minimální. U Italů je pozice lepší, ale že by měl polský tým jistotu startu každý rok, to není pravděpodobné. A Jan Hirt nemůže dlouho váhat, třítýdenní závody jsou pro něho nyní nejdůležitějšími závody sezóny. Tedy přestup do týmu WorldTour, který má jistotu účasti na všech třech závodech je „téměř“ jistotou.

 

Kam?

Náš názor: Bahrain – Merida, dokážete si představit při letošním Giru Jana po boku Nibaliho? Určitě by se to Italovi líbilo a rozhodně si čistokrevného vrchaře po svém boku všiml, nebylo to jen díky svítivým barvám polského celku.

Bratři Carerové, zleva Johnny a Alex, mají ve svém portfóliu hodně závodníků a také mají hodně blízko týmu Bahrain - Merida.

Indicie:  Manažerem Jana Hirta je Alex Carera, stejně jako Vincenza Nibaliho a Fabia Arua. Bratři Carrerové mají velké portfolio cyklistů, ale také velice blízko k týmu Bahrain – Merida.  Johnny Carera (bratr Alexe) je součástí vedení týmu. A tak pokud si Vincenzo Jana Hirta při Giru všiml, a nevšimnout si nemohl, bude příštím místem Hirtovi kariéry bahrajnský celek. I proto, že se tento tým teprve vytváří a na pozice lídrů dalších závodů nemá dostatek kvalitních vrchařů.

 

Dobře/špatně?

Bahrain – Merida se letos vytvořil jen kolem jednoho muže, kolem Vincenza Nibaliho. Nemá další jezdce pro další Grand Tours. Ion Izagirre je mimořádně kvalitní závodník, ale sám ví, že na třítýdenních závodech nemůže uspět. Bahrain především nemá dostatek čistokrevných vrchařů, třeba právě na pomoc Nibalimu. A když nemá vrchaře, tak jedna Grand Tour na podporu Nibaliho a jedna na svůj výsledek? To není špatný scénář. Pochopitelně bude záležet i na tom, jak se budou v sezóně hýbat další „škatulata“.

Pochopitelně byli na Giru přítomni, jak manažeři, tak i majitel týmu princ Nasser bin Hamad Al Khalifa a uričitě si Jana Hirta všimli.

Loňská spekulace, že se Leo König vrátí do týmu BORA – hansgrohe nám vyšla, uvidíme co v tomto případě.

Foto Josef Vaishar, Sirotti a FB Johnna CareryMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste