Jan Hirt pojede Vueltu

20.08.2018 | Marek Matějka

Jan Hirt pojede Vueltu

Jana Hirta čeká debut na španělské Vueltě. Tým Astana oznámil nominaci na poslední třítýdenní závod sezóny a český vrchař se vešel do konečné osmičky. Lídrem bude Miguel Angel Lopez.

Velmi silnou sestavu vybralo vedení Astany pro poslední Grand Tour roku. Kromě Jana Hirta pojedou Miguel Angel Lopez, Pello Bilbao, Davide Villella, Dario Cataldo, Andrej Zeits, Nikita Stalnov a Omar Fraile. 

Jasným lídrem je Miguel Angel Lopez. Kolumbijský specialista na etapové závody uspěl na Giro ďItalia, ze kterého si odvezl konečné třetí místo a po dlouhé závodní pauze se vrátil na Kolem Burgosu, kde vyhrál etapu a jen těsně mu uniklo celkové vítězství. Je tedy opět připraven a Vuelta mu vyhovuje, loni zde vyhrál dvě horské etapy a skončil celkově osmý a druhý ve vrchařské soutěži. Letos je o něco lepší, vyhýbají se mu zdravotní problémy a proto jsou i cíle vyšší. Pódium je reálným cílem. 

Jan Hirt bude Lopezovi pomáhat v kopcích. Po problematickém létě, kdy se musel vyrovnat s nepříjemnými zdravotními potížemi, se vrátil do závodního sedla na Clasice San Sebastian a Kolem Burgosu. Zde pomáhal Lopezovi a vysloužil si nominaci na Vueltu. V Astaně má důvěru vedení a poprvé v kariéře si vyzkouší dva třítýdenní závody v jednom roce. To by mohlo mít velmi pozitivní vliv na kondici v další sezóně. 

V kopcích bude Lopezovi pomáhat také Pello Bilbao, ale baskický vrchař v sobě letos objevil kvality lídra a na Giro ďItalia skončil celkově šestý a na následujícím etapáku Critérium du Dauphiné vyhrál těžkou horskou etapu. Může být záložním lídrem, rozhodně se nedá vyloučit, že se v celkovém pořadí dostane velmi vysoko. 

Do výběru na Vueltu se dostal také další Bask Omar Fraile. Specialista na úniky loni dojel v jedné etapě druhý a letos to chce napravit. Fraile je letos, po přestupu do Astany, mimořádně úspěšný v dlouhých únicích. Vyhrál etapu na Kolem Baskicka, Kolem Romandie a především na Tour de France. Letos převzal žezlo nejlepšího specialisty na úniky od Thomase De Gendta. Opravdu se mu daří a na Vueltě může zkompletovat vítězství v etapách na všech Grand Tours. Etapu na Giro ďItalia už totiž vyhrál loni. 

Dále na Vueltu jedou všestranní Italové Dario Cataldo a Davide Villella. Oba dokážou jet rychlé tempo po rovině i v kopcích. Cataldo vyhrál etapu na Vueltě před šesti lety. Oba asi zkusí i dlouhý únik a etapové vítězství. Astana nikdy nespoléhá jen na celkové pořadí a snaží se útočit i na etapy. Na Tour de France to vyšlo hned dvakrát. 

Tým doplňují Kazaši Andrej Zeits a Nikita Stalnov. Zeits je velmi zkušený vrchař a vynikající domestik do hor. Letos pomáhal Lopezovi na Giru a už dříve byl u úspěchů Vincenza Nibaliho, Fabia Arua a Mikela Landy. Je velice spolehlivým závodníkem. Nikita Stalnov je také domestikem, letos pojede svou druhou Vueltu a jeho úkolem bude pomáhat hlavně na rovinách. 

Astana přiveze do Španělska velmi silný tým s ambicemi na konečné pódium a více etapových vítězství. 

Foto SirottiMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste