K neúčasti RoadCycling.cz na ZMU23

09.06.2017 | redakce

K neúčasti RoadCycling.cz na ZMU23

Stejně jako vloni, jsme se nezúčastnili Závodu míru U23. Pro časté otázky a různé diskuze tedy dáváme odpověď.

Není třeba za celou kauzou hledat nějaké spiknutí, vše je celkem jednoduché.

RoadCycling.cz a vznik LIVE reportáží, nebo jen původních reportáží, nejsou to stejné. Ano, většinou reportáže a téměř výhradně LIVE reportáže vznikají ve spolupráci cycling.photography, to jest fotografa Josefa Vaishara a redaktora a řidiče motocyklu Libora Matějky, společně s redakcí RoadCycling.cz. V tom je RoadCycling.cz v České republice jedinečný. Ale na takové akci musí pracovat čtyři až šest lidí. 

Ovšem v daný termín neměl fotograf možnost jet na ZMU23, měl povinnosti při organizaci dráhových závodů 500+1 kolo na brněnském Favoritu.

Také financování účasti v Jeseníkách nebylo zabezpečené. Financování účasti často spolufinancuje pořadatel, ale ten má dlouhodobě servis od jiného fotografa. Aby uhradila veškeré náklady jen redakce RoadCycling.cz, to není možné. Takovým rozpočtem žádný z cyklistických webů nedisponuje.

Opravdu není možné očekávat automatickou účast na všech závodech v České republice, i když bychom to rádi udělali a pro podporu české silniční cyklistiky i RoadCycling.cz vznikl. Ale nutno podotknout, že jen na soukromé bázi.

V diskuzích zaznělo "dokonce se ani neakreditoval", ano neakreditoval. Do Jeseníků jsme nejeli. Akreditovala se snad nějaká jiná redakce, fotograf s motocyklem? Ne! Tak se to určitě nemůže očekávat automaticky od RoadCycling.cz.

A proč pomíjela redakce i tiskové zprávy pořadatele? Protože se organizátor vloni pod hlavičkou TTV Sport Group zavázal ke smluvní úhradě nákladů za naši účast při Czech Cycling Tour 2016 a LIVE reportáže na RC, svůj závazek ale nedodržel. Rozhodli jsme se sice ignorovat jeho dluh, ale rovněž jeho další akce.

To ovšem nesouvisí s prací Josefa Vaishara a službami jeho cycling.photography.  Ten odvádí kvalitní služby i pro jiné pořadatele, například Okolo Rakouska, nebo Tour of the Alps.

Foto Jan Brychta/svetcyklistiky.czMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Vasour
K tomu se vyjádřím jednou větou .Za čí peníze pánové spali a na hotelu s plnou polopenzí a kompletně pořadatel zaplatil náklady na PHM.
09.06.2017 7:16:50
K2.40
Vysvětlení ? K smíchu. Nikdo po vás nechtěl serii fotografií (většinou bez popisku). Stačilo oznámit, jaká etapa se jela, její profil a výsledky (které asi zajímají každého nejvíce). A to se dá udělat v redakčním křesle
09.06.2017 7:29:32
Vasour
Je třeba také upozornit,že od začátku letošního roku Český Svaz Cyklistiky plalatil redakci Roadcycling za to aby psala o dění v české cyklistice a o silničních závodech v ČR jak na webu Roadcycling tak na webu ČSC ale redakce dění v české cyklistice ignorovala včetně ZM .A na začátku týdne ji byla smlouva vypovězena.
09.06.2017 8:20:33
kuba_f
Nikdo neřekl, že musíte hned dělat live ze závodu. To, že se však na českém webu o cyklistice neobjeví ani zmínka o výsledcích z jedné z nejvýznamnějších cyklistických akcí u nás, to mi přijde při nejmenším dost trapné...ještě ke všemu když tam Michal Schlegel zajel super výsledek. Místo toho se věnujete výsledkům závodů nižší kategorie.
09.06.2017 8:51:43
Marcel
Roadcycling jako zhrzená milenka. To jste jim to tedy natřeli. Sorry jako (blijící smajlík.)
09.06.2017 16:06:25
Marek (RC)
RoadCycling.cz nemá žádnou povinnost podporovat a propagovat neseriózní pořadatele a jejich závody. Redakce v žádném případě neignoruje českou cyklistiku. Ignoruje pouze pořadatele, který není ochotný plnit své závazky.
09.06.2017 16:40:30
Marcel
Už se nemůžeme dočkat live reportáže z Kozlanského okruhu.
09.06.2017 20:01:11
Telda74
Dobrý den všem. Obecně: Web RC je soukromý subjekt, který si může rozhodovat, co bude a co nebude publikovat. Stejně tak se může rozhodovat kdokoliv z nás, zda tento web bude nebo nebude číst. A teď Osobně: Myslím si, že způsob obrany, který zvolil RC vůči neserióznímu partnerovi je ten nejlepší, co ze slušných způsobů v mediálním světě zvolit mohl.
13.06.2017 22:55:29
K2.40
Telda74: Ano, může si sám rozhodovat, o čem psát a o čem ne. Je to ale cyklistický web, kde se očekává seriozní zpravodajství o významných cyklistických akcích. Samozřejmě, každý se může taky samostatně rozhodnout, jestli ce bude chodit, nebo nebude. A podle mého názoru uraženectví sem nepatří
20.06.2017 11:23:53
Nik RC
K2.40: To je jen pragmatický postup, určitě tady není nikdo uražen :-D
22.06.2017 10:28:41