Kaňkovský vítězem třetího KALAS CUPu

21.04.2018 | TZ - ČSC

Kaňkovský vítězem třetího KALAS CUPu

Třetí díl KALAS CUPu ve Valticích ovládl Alois Kaňkovský (Elkov Author). Závod Českého poháru na silnici byl navíc také součástí mezinárodního seriálu závodů Visegrádská 4 a na startu se tak vedle deseti českých týmů sešla i silná zahraniční konkurence.

Na trati s technicky náročnými úseky se od začátku závodilo velmi aktivně. Jako první zaznamenal úspěšný pokus o únik Andrejy Vasylyuk z polského celku Team HUROM, kterého nejprve stíhala trojice závodníků, mezi nimiž figuroval i Čech Daniel Babor (Pardus-Tufo Prostějov). Snahy této trojice ale neměly dlouhého trvání.

V polovině závodu se o další dostižení uprchlíka pokusila šestice závodníků, mezi nimiž měl z českých týmů svého zástupce tentokrát Elkov Author zásluhou Piotra Konwy. Jejich pokus už byl úspěšnější a na čele závodu se tak ustálila sedmička závodníků, která si místy vybudovala až dvouminutový náskok před pelotonem. V balíku ale začal být aktivní letos velmi silný Elkov Author, který se rozhodl rozdíl zlikvidovat.Přes veškeré snahy závodníků v úniku tak byl tři kola před cílem peloton opět kompaktní.

Svou daň si také postupně vybírala náročnost okruhu a do posledního kola najíždělo pohromadě z celého startovního pole už jen padesát závodníků. V posledním stoupání před cílem pak ze skupiny zaútočil vítěz prvního závodu KALAS CUPu Maciej Paterski (Wibatech Merx 7R), za nímž se okamžitě vydal Alois Kaňkovský (Elkov Author). Do cíle tak mířila tato dvojice osamoceně, ve spurtu pak vítězství vybojoval Kaňkovský.

„Závod byl od začátku nevyzpytatelný, nevěděli jsme, jakou zvolíme taktiku, čekali jsme, že budou Poláci aktivnější. Když měla odjetá skupina náskok přes dvě minuty, domluvili jsme se, že to dojedeme a vsadíme všechno na závěrečný spurt. Měl jsem trochu obavy z posledních třech kol, jak zvládnu závěrečný kopec, ale překvapivě jsem tam měl dost sil, odjel jsem s Paterskim a ještě jsem přemýšlel, jestli mu nemám odjet, ale nechal jsem to do spurtu, na ten jsem si věřil. Za úspěchem ale stojí práce celého týmu, cítil jsem se dnes dobře a kluci se obětovali, za což jim patří velké poděkování“ okomentoval průběh závodu Kaňkovský.  

Kompletní výsledky najdete na stránkách ČSC

Foto Jan Brychta/svetcyklistiky.cz

 Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste