partner

Kariéra Fabiana Cancellary v obrazech

03.11.2016 | Marek Matějka

Po letošní sezóně skončilo mnoho profesionálních cyklistů, ale žádný z nich neměl takového jméno a takový význam jako Fabian Cancellara. Podívejme se na jeho dlouhou a úspěšnou cestu kariérou ve fotografiích.

Fabian Cancellara vstoupil do dějin ve dvou odvětvích silniční cyklistiky, jako jeden z nejlepších klasikářů a také jako jeden z nejúspěšnějších časovkářů. V našich nedávných žebříčcích historicky nejlepších cyklistů, jsme Cancellaru zařadili na třetí příčku mezi časovkáři a na osmé místo mezi klasikáři. Svědčí to o jeho významu a úspěchu.

Cancellara se stal profesionálem v roce 2001, ale už v předešlém roce byl v týmu Mapei na stáži. To mu bylo teprve devatenáct let. Za těchto 16 let získal 75 profesionálních vítězství, startoval na 21 závodech Grand Tours a objel 35 monumentálních klasik.

Nejvíce závodů vyhrál v roce 2008, kdy vyhrál devětkrát. Monumentů vyhrál celkem sedm, ale na pódium se v pěti největších klasikách podíval v 16 závodech!

Co je však snad ještě zajímavější fakt, je že nikdy nejel Lutych - Bastogne - Lutych ani Kolem Lombardie. Ano, jeden z nejlepších klasikářů a na kopcovitých klasikách to ani jednou nezkusil.

Ze 75 profi vítězství, byla asi polovina v individuálních časovkách a prolozích. Vyhrál čtyři etapové závody celkově. 29 dní oblékal žlutý dres na Tour de France, což je suverénně nejvíc z cyklistů, kteří Tour nikdy nevyhráli.

V galerii se poohlédneme za každou z šestnácti profesionálních sezón a připomeneme si největší úspěchy.