Mistrovství republiky v cyklokrosu už zítra

06.01.2017 | Libor Matějka

Mistrovství republiky v cyklokrosu už zítra

Vrchol domácí sezóny má své místo v kalendáři už tuto sobotu. Oproti celé sezóně se pojede na hodně rozdílné trati, především kvůli počasí.

Letos se ještě na sněhu nejelo a o to víc se ho dá předpokládat v sobotu na Vysočině - v Hlinsku. A právě tento faktor může být dost podstatný pro zisk mistrovského titulu. Kde hledat favority?

V kategorii mužů je jasným favoritem Michael Boroš, který podává v zahraničí nejlepší výsledky a také při prvním pohárovém závodě v Táboře, kde se potkal s domácí špičkou, dominoval. Stabilní výsledky, ačkoliv v kategorii U23, podává také Adam Ťoupalík a tak jej zařazujeme jako druhého největšího favorita. Ale jen s malým odstupném, protože by se měl brzy stát naším nejlepším závodníkem a momentálně je jedinou velkou nadějí českého cyklokrosu. Za touto dvojicí bude asi potřeba zařadit duo kolínských závodníků, Tomáše Paprstku a Jana Nesvadbu. Ti byli nejsilnější v pohárovém klání, ale mistrák je přeci jen něco jiného. Letos počasím, vždy termínem a laděním formy.

Obhájce titulu Šimůnek

Radek Šimůnek po mnoha letech pokusů získal vloni poprvé mistrovský titul, trochu paradoxně, protože v jiných letech byl určitě mnohem silnější a v cyklokrosu konkurenceschopnější ve světové konkurenci. Bohužel kvůli zranění a nemoci si mistrovský dres příliš v sezóně neužil. Do pozice jedna mezi favority sobotního závodu jej zařadit nemůžeme, ale ze současných cyklokrosařů ma nejvíce zkušeností a skvělý závodnický instinkt a cit. Prostě umí závodit.

Emil Hekele prý patří mezi favority, asi ne ty nejžhavější na zlato, ale o pódium by se mohl poprat. Je to skvělá vizitka čtyřicetiletého matadora našich cyklokrosů, který nedávno zajel vynikajicí závod v holandském Surhuisterveenu, kde skončil šestý.

V ženách

Dvojice našeho profesionálního cyklokrosového týmu Pavla Havlíková s Nikolou Noskovou a proti nim obhájkyně mistrovského titulu Martina Mikulášková. Ale v jakém pořadí? Tak jako mistr republiky Šimůnek, ani Mikulášková neměla v mistrovském dresu mnoho skvělých okamžiků, ale už z nedávné historie víme, že to Mikulášková umí napravit právě při domácím mistráku.

V kategorii žen jsou tři jména pro stupně vítězek celkem jasná, když se neúčastní Kateřina Nash a Karla Štěpánová se v druhé polovině sezóny z cyklorosu vytratila. Některou cyklistku z této trojice by muselo vyřadit z bedny něco fatálního a tipovat si o jejich pořadí nedovolíme.

Velice pravděpodobně se zítra pojede v opravdu zimních podmínkách. Jak napovídá úvodní fotografie článku, pořízená v Kolíně. Pojede se v silném mrazu.

Foto Jaroslav Svoboda a Cyklokros KolínMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste