partner

Nizozemky dominovaly časovce žen

19.09.2017 | Marek Matějka

Nizozemka Annemiek van Vleuten vyhrála svůj první světový titul v časovce žen v norském Bergenu. Porazila svoji krajanku Annu van der Breggen a Australanku Katrin Garfoot.

Annemiek van Vleuten byla největší favoritkou časovky na těžké trati a svoji roli a formu potvrdila. Nezastavil ji ani déšť, který se začal snášet na závodnice na konci startovní listiny. Druhá skončila olympijská medailistka Anna van der Breggen. Dvě nejlepší cyklistky světa v cíli dělilo 12 sekund, van der Breggen byla lepší na prvních dvou mezičasech, ale závěr časovky zvládla lépe Annemiek van Vleuten. Van der Breggen strávila na pozici vedoucí závodnice téměř celý závod, protože do časovky vyrazila jako druhá v pořadí. Její výhodou však byla suchá trať.

Australanka Katrin Garfoot vybojovala bronzovou medaili, na vítězku ztratila 19 sekund a čtvrtou Američanku Chloe Dygert porazila také o 19 sekund. Úspěch nizozemské cyklistiky podtrhla pátá Ellen van Dijk, která zaostala o 52 vteřiny. Šesté místo získala další bývalá mistryně světa Linda Villumsen.

Obhájkyně vítězství Amber Neben ze Spojených států zajela 11. nejlepší čas se ztrátou 1:42.