Okolo Slovenska přiblížilo koncepci závodu pro rok 2018

06.12.2017 | -mlm-

Okolo Slovenska přiblížilo koncepci závodu pro rok 2018

Dva týmy WorldTour, pět dní v novém termínu závodu kategorie 2.1, to jsou základní rysy 62. ročníku Okolo Slovenska, který odstartuje 12. září v Popradu.

Okolo Slovenska se v dobách rozdělené cyklistiky (profesionální a amatérské) jezdilo jako prověrka před světovým šampionátem. A několik nastávajících mistrů světa stálo na startu slovenského závodu a také zvítězili u našich východních sousedů a následně přidali i vítezství na mistrovství světa, samozřejmně v tom amaterském pelotonu.

A k této koncepci se nyní Slovenský cyklistický svaz vrací, pochopitelně jde o vývoj, který má v budoucnu umožnit i start Petra Sagana. Příští rok by měl být na startu tým BORA - hansgrohe, německý tým negarantuje Petra, ale první kroky jsou podnikuty, změnou termínu a startem týmu. To je největší marketingový motiv pořadatelů.

Ján Miškovský

O druhý WorldTour tým se postaral Ján Miškovský, slovenský podikatel, milovník cyklistiky a sponzor týmu Quick Step, který na Slovensko přiveze svoji sestavu. Možná i s nějakým Čechem, což by byla větší motivace i pro české fanoušky cyklistiky, sledovat národní tour našich východních sousedů.

Další profesionální týmy, které již má Slovenský svaz cyklistiky nasmlouvané, jsou polský celek CCC Sprandi Polkowice, Poláci slibují start obhájce vítezství z letošního roku, Jana Tratnika.

Letošní vítěz Jan Tratnik

A dále Gazprom - RusVelo, Cofidis, což je tým na úrovni celků WorldTour a italský celek Bardiani - CSF, o dalších se bude jednat, pochopitelně i s ohledem na finanční rozpočet, protože profesionální celky vyžadují startovné.

Závod ještě nezveřejnil podrobnosti jednotlivých etap, ale koncepce bude podobná letošní. Ze severovýchodu, na jihozápad. Tedy konkrétně z Popradu do Galanty. 

Vysoké Tatry přivítají start 62. ročníku Okolo Slovenska

Prolog bude v Popradu a první etapa se může nazvat "Tatranskou" s cílem na Štrbském Plese, a tak scénář vývoje závodu může být podobný letošnímu, kdy Jan Tratnik a tým CCC Sprandi Polkowice hlídali žlutý trikot od prologu až do cíle. V příštím roce, od první etapy do cíle.

Druhá etapa bude končit v Dubnici nad Váhom a dojezd by měl být na atletickém stadionu, jako při republikovém šampionátu. Z Dubnice pokračuje závod etapou do Nitry a závěr se odehraje mezi Nitrou a Galantou.

Josef Černý měl letos k dobrému výsledku blízko

Foto pořadatelé a Josef VaisharMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste