Omloop Het Nieuwsblad na nové trase

05.12.2017 | Marek Matějka

Omloop Het Nieuwsblad na nové trase

První klasická jednorázovka sezóny 2018, Omloop Het Nieuwsblad, představila novou trasu, která navštíví mnohá slavná místa a naváže na bohatou tradici a historii závodu.

Omloop Het Nieuwsblad je prvním velkým evropským závodem, se termínem konání už na konci února. Závod je prvním ze série závodů pořádaných společností Flanders Classics. A nová trasa bude na posledních 60 kilometrech totožná s monumentem Kolem Flander v dobách, kdy se ještě tato klasika dojížděla v Ninove. Rozhodujícími úseky by tedy měly být Muur van Geraardsbergen a Bosberg.

73. ročník Omloop Het Nieuwsblad odstartuje v Gentu a závodníci se odtud vydají na trasu dlouhou 196,2 kilometru. Čeká je dvacet úseků na kostkách, hellingenů i rovných úseků. První na řadě je Haaghoek, který se pojede i jako úsek číslo 7 a 14. Po třetím průjezdu Haaghoeku závodníci zamíří na závěrečné kilometry a slavné úseky Leberg, Berendries, Valkenberg a Tenbosse. To hlavní vzrušení obstarají poslední dva hellingeny, nejdříve Muur van Geraardsbergen (15,8 km před cílem) s pověstnou kapličkou na vrcholu a pak úsek Bosberg (12 km před cílem). Cíl je v Ninove na ulici Halsesteenweg.

Závěr závodu kopíruje trasu Kolem Flander před velkou změnou. Nyní jsou rozhodující úseky Paterberg a Oude Kwaremont, ale před změnou tratě to byly Muur a Bosberg. ,,Posledních šedesátých kilometrů je stejných jako před lety na Kolem Flander. Bude to symbolický návrat na slavné silnice.", říká Wim van Herreweghe, pořadatel závodu.

Návrat na silnice, kde slavil své velké úspěchy oceňuje i Peter Van Petegem, bývalý vítěz De Ronde: ,,Je úžasné vidět zpět finále závodu s cílem v Ninove. Myslím, že nová generace závodníků, kteří zde nikdy nezávodili, se na závod těší. Bude to velké představení."

Ženy

Také pro ženy vznikla nová trasa závodu Omloop Het Nieuwsblad. Start je v Gentu a cíl v Ninove, ale trasa je samozřejmě jiná. Závod měří 122 kilometrů, ale závěr je totožný se závodem mužů, celých posledních šedesát kilometrů. Pojedou celkem jedenáct dlážděných úseků, nejdříve Katteberg, poté Ruiterstraat, Jagerij, Molenberg, Haaghoek, Leberg, Berendries, Valkenberg, Tenbosse, Muur a Bosberg.

V závodě mužů obhajuje dvě poslední vítězství Greg Van Avermaet. Mezi ženami loni zvítězila Nizozemka Lucinda Brand.

Foto Flanders Classics a SirottiMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste