Oznámena česká nominace na MS v Bergenu

08.09.2017 | Marek Matějka

Oznámena česká nominace na MS v Bergenu

Šest elitních mužů, ale také šest juniorů figuruje v nominaci českého národního týmu pro Mistrovství světa v norském Bergenu. Lídrem v kategorii Elite bude Zdeněk Štybar.

Celkem 16 cyklistů se podívá do dějiště světového šampionátu v Bergenu. Muži pojedou ve složení Zdeněk Štybar, Petr Vakoč, Jan Bárta, Roman Kreuziger, Jiří Polnický a Josef Černý. Lídrem bude český mistr Zdeněk Štybar, kterému by trať měla relativně vyhovovat. Jan Bárta pojede také individuální časovku, jako jediný český zástupce.

Nominována byla jediná žena. Nikola Nosková pojede elitní ženský závod. Tři místa v kategorii muži U23 obsadí zkušení Michal Schlegel a Roman Lehký a prvním rokem muž Jakub Otruba.

Maximální počet šesti míst si během úspěšné sezóny vyjeli junioři. Do Bergenu tedy zavítá sestava Vojtěch Sedláček, Richard Holec, Karel Vacek, Tomáš Bárta, Petr Klabouch a Matouš Měšťan. Sedláček a Holec pojedou i časovku.

Podstatný a divácky atraktivní bude především závod mužů Elite a ambice opět nejsou malé. Česká republika nemá v posledních mnoha letech dobré výsledky na světových šampionátech, ale Zdeněk Štybar patří ke světové klasikářské špičce. Na 19,1 kilometru dlouhém okruhu je jedno těžší stoupání jménem Lososí kopec, ale v polovině okruhu. Zbavit se zde rychlejších soupeřů bude velice těžké. A vyloženě rychlého závodníka momentálně nemáme. Přesto jsou naděje na úspěch mnohem vyšší, než byly loni na rovinatém šampionátu v Kataru.

V časovce patří Jan Bárta ke specialistům a pravidelně zajíždí výsledky v první desítce. Jenže letošní časovka je završena stoupáním dlouhým 3,4 kilometru, s průměrem 9,1 %. A favorizuje tak časovkáře s vrchařskými schopnostmi, především Toma Dumoulina, či Chrise Frooma.

Světový šampionát startuje 17. září časovkou družstev. Prvními českými cyklisty, kteří se na šampionátu představí v národních dresech, budou v úterý 19. září junioři Sedláček a Holec v časovce. Ve středu 20. září se jede časovka Elite a od pátku 22. září začínají silniční závody s hromadným startem.

Foto SirottiMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste