Tradiční Pardubické kritérium bylo vypsáno pro vícero kategorií. Vyvrcholením byl pochopitelně závěrečný závod mužů Elite a U23, který se jel jako Velká cena DEKOM SYSTEM. Domácí pardubický tým ATT Investments nastoupil v 10 lidech a co do počtu případně kvality se jim mohla přiblížit jen sestava Elkov Kasper, který tu měl 5 závodníků, z kategorie Elite pouze Jana Bártu.

Na start se postavilo celkem 38 cyklistů. Cíle se s plným počtem 50 kol, tedy po 75 km dočkalo o 10 méně.

Jezdci ATT Investments využili svou převahu a závod zcela ovládli. Na bodovaných průjezdech se prosazoval a hlavně dvojnásobně oceněný závěrečný sprint vyhrál Pavel Kelemen.

V průběhu závodu se občas podařily nepočetné úniky, které ovšem neměly dlouhého trvání. Toho ale využil Matúš Štoček a co do součtu bodů předčil i druhého Pavla Kelemena. Třetí místo patří Šimonu Vaníčkovi z ČEZ Cyklo Team Tábor.

Do první pětky se vešli ještě 4. Jan Kašpar z ATT a 5. Tomáš Kalojíros z RRK Group.

Juniory vyhrál Jan Bittner z Mapei Merida Kaňkovský, ženy Kateřina Hladíková z Brilon Racing Team MB, juniorky Terézia Ciriaková z CyS-Akadémia Petra Sagana a kadety Jakub Zaňka z Jaroslav Kulhavý Cycling Team.