Poslední týden Vuelty

05.09.2017 | Marek Matějka

Poslední týden Vuelty

Posledních šest etap Vuelty rozhodne o celkovém vítězi a vítězích jednotlivých soutěží. V celkovém pořadí budou důležité tři etapy - časovka a dojezdy na Los Machucos a Angliru.

16. etapa Circuito de Navarra - Logroño (40,2 km)


Individuální časovka dlouhá přes čtyřicet kilometrů bude ve zbytku závodu rozhodující. Předpokládá se triumf Chrise Frooma a definitivní upevnění pozice lídra závodu. Časovka je rovinatá a nijak zvlášť technická. Je to také příležitost pro Wilca Keldermana polepšit si v boji o pódium.

17. etapa Villadiego - Los Machucos (180,5 km)

Favorité na celkové pořadí nebudou zahálet ani ve středu. Čeká je totiž výjezd na vrchařskou prémii mimořádné kategorie Los Machucos. A těsně předtím ještě stoupání 1. kategorie Puerto de Alisas. Cílový výjezd Los Machucos je velmi zajímavý, protože jsou zde dva úseky strmé 26 a 25 %. Ve střední části stoupání je 12 %, ale občas výjezd povolí. Celkově vzato se jedná o velmi těžký dojezd, ačkoliv měří jen něco přes sedm kilometrů.

18. etapa Suances - Santo Toribio de Liébana (169 km)


Čtvrteční etapa je spíše klasikářská, i když na trase jsou hned čtyři vrchařské prémie, tři 3. kategorie a jedno 2. kategorie, dojezd je na Alto de Santo Toribio de Liébana, což je kopec dlouhý dva kilometry s průměrem 9,3 %. Velké rozdíly mezi favority tu pravděpodobně nevzniknou, ale útočit se v etapě dá a klidně může překvapit. 

19. etapa Caso. Parque Natural de Redes - Gijón (149,7 km)


Další klasikářská etapa je zajímavá tím, že není příliš dlouhá, měří necelých 150 kilometrů, ale na trase jsou čtyři vrchařské prémie. Favorité na celkové pořadí se pravděpodobně budou šetřit na sobotu, takže den jako ulitý pro úspěšný únik?

20. etapa Corvera de Asturias - Alto de l'Angliru (117,5 km)

Královská etapa a rozhodující den Vuelty. Kdy jindy útočit a snažit se vše změnit, než v etapě měřící pouze 117,5 kilometru s dojezdem na slavném Angliru? Ještě předtím ale závodníci přejedou Alto de la Cobertoria a Alto del Cordal, dvě stoupání 1. kategorie. Jenže důležité bude Angliru. Přes 12 kilometrů dlouhý kopec a výjimečně strmý. Maximem je 23,5 %, ale v druhé půlce kopce se stále stoupá kolem 15 %, což z Angliru dělá jeden z nejtěžších výjezdů v profesionální cyklistice. Nahoře bude o Vueltě rozhodnuto. Zde už se nikdo nemůže šetřit.

21. etapa Arroyomolinos - Madrid (117,5 km)

Rovinatý dojezd do Madridu pravděpodobně rozhodne hromadný spurt. Stále však může jít ó vítězství v bodovací soutěži, která na Vueltě bývá dramatickým soubojem sprinterů a jezdců na celkové pořadí. 

FotoMohlo by vás zajímat

Co odhalila Etna?

11.05.2018


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste