partner

Přilba Moravy 2017 - 60 let Favoritu Brno

15.09.2017 | red

Na brněnském velodromu se oslavuje šedesáté výročí založení Favoritu Brno, od 19:00 máte možnost sledovat letošní Přilbu Moravy v živém přenosu.

Od 14:00 Přilba Moravy v přímém přenosu

Před hlavním programem pátečního podvečera o Přilbu Moravy bojovala mládež a ženy.

V juniorech zvítězil Jakub Šťastný z SKP Tufo Prostějov

Ve společném závodě žen a juniorek byla nejlepší polská cyklistka Justyna Kaczkowska

Kadety vyhrál Luboš Komínek z Dukly Praha

Ve společném závodě starších žáků a kadetek byl nejlepší Petr Vávra z CK Bítovská

A ve společném závodě žáků mladších a žákyň starších si vítězství připsal Ondřej Šilhavý z týmu SP Kolo Loap Specialized

Program oslav Favoritu Brno odstartovalo mezinárodní omnium, které se jelo včera odpoledne v kategoriích mužů, žen a juniorů.

V mužích byli nejsilnější reprezentanti Polska, zvítězil Szymon Krawczyk s 148 body, před krajanem Danielem Staniczewskim (112b.) a Irem Felixem Englischem (109b.)

Kompletní výsledky najdete ZDE.

Kategorii žen ovládla Dánka Amalie Dideriksen, silniční mistryně světa, která si na konto připsala 168 bodů a na stupně vítězek ji doprovodila dvojice polských cyklistek, druhá Justyna Kaczkowska (136b.) a Darja Pikulik (132b.)

Až v juniorech jsme se dočkali našich na stupních vítězů, za prvním Rakušanem Lukasem Viehbergerem skončil druhý Jan Voneš (Favorit Brno) a třetí Jakub Šťastný (SKC Tufo Prostějov)