Příští sezónu bude Michal Malík po zranění cílit na cyklokros

20.02.2018 | TZ Lawi stars

Příští sezónu bude Michal Malík po zranění cílit na cyklokros

V tuto chvíli je Michal Malík dva týdny po operaci. Podstoupil plastiku vazů v levém rameni, po ošklivém pádu na mistrovství ČR v cyklokrosu v Mladé Boleslavi. „Doktoři mi doporučují nechat rameno tři měsíce v klidu a jízdu v terénu pokoušet po šestiměsíční rekonvalescenci.“ Říká sám k zranění. Znamená to, že naplno do sezóny naskočí v létě.

Poslední dvě sezóny se Malík pohyboval především v silničním pelotonu a v poslední sezóně se přes velmi nabitý program nedostal vůbec k horským kolům a ani ke speciální přípravě pro cyklokros. Jak sám hodnotí „Poslední roky pro mě byla neuvěřitelná škola, posunul jsem se fyzicky i technicko-takticky. Tým Topforex Lapierre roste hrozně rychle, pro letošek jde prakticky o výběr kluků do 23 let, takže už jsem koncepčně nezapadal a současně mi neuvěřitelně chyběla volnost na horských kolech a větší koncentrace na cyklokros. Jsem rád, že jsem měl možnost tam působit a vytvářet doteď image tohoto týmu. Na příští sezónu si vyberu závody horských kol převážně Kolo pro život a Český pohár XCO, na silnici taky rozhodně nezanevřu a domácí kalendář chci z větší části absolvovat. Soustředit se budu hlavně na cyklokros. S tím, že bych se rád vydal do světového poháru, to ale záleží na tom, jaký dokážu dát dohromady rozpočet na zimu“. Zůstane tedy, jak jsme u něj zvyklí, univerzálním závodníkem.

Na sezónu 2018/2019 se Malík po několikaleté spolupráci v LAWI sportswear domluvil na práci na plný úvazek, proto bude jezdit pod hlavičkou týmu LAWI Stars. LAWI Stars je pro následující sezóny koncept, který pod svá křídla vezme všechny tovární závodníky LAWI konkrétně tedy cyklisty, triatlonisty a atlety. „Tenhle projekt rozjel Dan Treml, s LAWI spolupracuje dlouho, a tak se společně s majitelem firmy Jardou Malým domluvili na konceptu LAWI Stars. Já mám v tomto projektu roli koordinátora a mám na starost triatlon, atletiku a z části taky sám sebe.“ Říká o konceptu Malík. Tým LAWI Stars respektive jeho cyklistická část LAWI Stars - GIANT bude, jak název napovídá, sedlat kola GIANT, logicky oblékat oblečení LAWI, přilby a brýle POC, které k nim tradičně patří a výživu bude dodávat Isostar. Malík se pak stává pro následující sezónu ambasadorem online platformy pro organizaci závodů ORGSU, v této sezóně o tomto organizačním online systému ještě určitě uslyšíte. Michala bude i nadále podporovat ryze česká kosmetická firma Manufaktura a stále zůstává pod trenérskou taktovkou Petra Dlaska.

Foto: David SklenářMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste