Søren Kragh Andersen vyhrál Paříž - Tours

07.10.2018 | Marek Matějka

Søren Kragh Andersen vyhrál Paříž - Tours

Dán Søren Kragh Andersen zvítězil v klasice Paříž - Tours. Na nové trati dojel do cíle sólově s malým náskokemp. Druhý skončil Niki Terpstra a třetí Benoit Cosnefroy.

Pořadatelé závodu se rozhodli letošní ročník Paříž - Tours okořenit úseky na šotolině. Celkem 12,5 kilometru trati museli zavodníci zdolat mezi vinicemi. Velmi hrubý povrch s velkými kameny způsoboval řadě cyklistů problémy. Proražené galusky byly velice časté. Kvůli defektu vypadli z boje o vítězství Philippe Gilbert (Quick-Step Floors), Jelle Wallays (Lotto Soudal) a další. 

Nejaktivnější byli Niki Terpstra (Quick-Step Floors) a Søren Kragh Andersen (Sunweb). Nebylo proto divu, že se právě tito dva dostali do rozhodujícího úniku. Za nimi se vytvořila další skupina, kde pracovali především závodníci AG2R La Mondiale pro Olivera Naesena (AG2R La Mondiale), aktivní byli i Sep Vanmarcke (EF - Drapac), Valentin Madouas (Groupama-FDJ) a další klasikáři. 

Závod byl velmi podobný belgickým klasikám, podobnější než italské Strade Bianche, které se rozhoduje spíše v kopcích. 

K Sørenu Kraghu Andersenovi a Nikimu Terpstrovi se mezi prašnými sektory přidal Francouz Benoit Cosnefroy (AG2R La Mondiale). Cosnefroy utratil spoustu sil a dlouho nebyl schopný střídat. Navíc měl nařízeno nepomáhat, protože pouze 30 sekund za vedoucí skupinou jela skupina s Oliverem Naesenem. 

Neochota Cosnefroye vytvářela v první skupině problémy. Niki Terpstra se několikrát rozčiloval a snažil se Cosnefroye zbavit,.nebo aspoň donutit střídat. 11 kilometrů před cílem zaútočil Søren Kragh Andersen a Terpstra udělal zásadní chybu. Podíval se na Cosnefroye a snažil se ho donutit pracovat. To se mu sice nakonec podařilo, ale už bylo pozdě. Andersen byl pryč a dojel si pro své první vítězství na Paříž - Tours. 

Søren Kragh Andersen dokončil s náskokem 25 sekund. Niki Terpstra ve spurtu porazil Benoita Cosnefroye, ale jinak byl velkým poraženým dne, protože přišel o možnost bojovat o vítězství kvůli vlastnímu špatnému rozhodnutí.   

1:14 za Andersenem dojížděla další skupina, ve které byl nejrychlejší Oliver Naesen, pátý skončil Valentin Madouas a za ním další tři Belgičané: Tiesj Benoot (Lotto Soudal), Sep Vanmarcke a Philippe Gilbert. 

Foto Sunweb
Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Carlos
Niky Terpstra Cosnefroye ve spurtu neporazil, on mu při spurtu řekl něco natolik přesvědčivého, že ten si poslušně sedl zpátky na zadek a nechal Nikyho vyhrát:-)
07.10.2018 19:37:09