Sam Bennett vyhrál 7. etapu Giro ďItalia

11.05.2018 | Marek Matějka

Sam Bennett vyhrál 7. etapu Giro ďItalia

Sam Bennett poprvé vyhrál etapu Grand Tour. Irský sprinter porazil Eliu Vivianiho a Niccolu Bonifazia.

Elia Viviani (Quick-Step Floors) je ve spurtu poprvé poražen. Ir Sam Bennett (BORA-hansgrohe) zvítězil v hromadném dojezdu 7. etapy Giro ďItalia v Praia a Mare. Bennett si pozorně hlídal Vivianiho, stále mu jel v háku a až těsně před cílem se dostal ke spurtu a Itala porazil. Třetí skončil Niccolo Bonifazio (Bahrain Merida) a čtvrtý Sacha Modolo (EF Drapac). Růžový trikot udržel Simon Yates (Mitchelton-Scott). 

Průběh etapy nebyl jinak dramatický. Do úniku se dostali Maxim Bělkov (Katusha Alpecin), Davide Ballerini (Androni-Sidermec) a Markel Irizar (Trek-Segafredo) a vydrželi téměř celou etapu. Quick-Step Floors, Wilier-Selle Italia a BORA-hansgrohe je dostihli 15 kilometrů před cílem. Následně ještě pár marných útoků zkoušeli jezdci Katusha Alpecin, ale vše mělo skončit hromadným dojezdem. 

Sam Bennett se zaměřil na Eliu Vivianiho, posledních osm kilometrů byl nalepený na jeho zadním kole, ačkoliv Viviani byl ještě nedaleko před cílem dost vzadu v pelotonu. Bennettova taktika byla jasná, počkat co nejdéle a využít Vivianiho jako svého rozjížděče. A to se dokonale podařilo, Viviani se rozjel za spurtujícím Modolem, Bennett si musel udělat tělem prostor a vyrazil až 60 metrů před cílem. 

Dresy se nepřevlékaly. Simon Yates vede celkové pořadí, Elia Viviani vede bodovací soutěž, Richard Carapaz (Movistar) je lídrem kategorie do 25 let a Esteban Chaves (Mitchelton-Scott) je nejlepším vrchařem. 

Roman Kreuziger (Mitchelton-Scott) na 63. místě neztratil žádný čas. Zdeněk Štybar (Quick-Step Floors) skončil 94. s odstupem 38 sekund a Jan Hirt (Astana) na 143. místě ztratil 1:31. 

Foto SirottiMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste