Setkání s Leopoldem Königem

26.12.2016 | Ondřej Šenk

Setkání s Leopoldem Königem

Dva dny před Štědrým dnem proběhla na prodejně olomouckého Specialized Concept Store slavnostní předávka nového materiálu pro Leopolda Königa.

Ten se, jak dobře známo, po dvou letech strávených v britském Sky vrací zpět do teamu, v jehož dresu oslnil celý cyklistický svět.  Fanoušci tak dostali jedinečný dárek v možnosti vidět profesionálního cyklistu vlastníma očima, poslechnout si jeho vyprávění, zeptat se jej na vlastní otázky a v neposlední řadě si odnést i drobný dárek v podobě autogramu s věnováním. Jaký materiál vlastně Leo dostal, o čem vyprávěl a jak celé setkání proběhlo, si můžete přečíst v komentované fotoreportáži.

Většinu nového materiálu v podobě silničního tréninkového kola, helmy, treter a oblečení už Leo má a tak vše dovezl sebou ukázat fanouškům. Fakt, že se jedná o tréninkové kolo dokládá přítomnost plášťů Roubaix v šířce 28/25mm. 

Aby si trochu zpestřil přípravu, dostal tentokrát ke standartní výbavě i kolo horské. Leo: "Přece jenom je to pro tuto část roku pro mne lepší varianta. Chtěl jsem bika, i když jsem byl ve Sky, vedení nám však žádné terénní Pinarello zajistit nechtělo. Na silnici ještě stále ladím posed a velké měření nás teprve čeká. Vypadá to ale, že sedlo nakonec zvolím stejné, jako je na tomhle novém horském kole".

Hned jedním z prvních dotazů na vystaveného Tarmaca byl ten zajímající se o jeho celkovou hmotnost.  Tu po chvíli prozradil display váhy ukazující údaj o hodnotě 7,2 kg.  

Jak už jste se dočetli v článku "Výbava týmů WorldTour 2017", materiálová výbava stáje BORA-hansgrohe bude obstarána nabídkou firem Specialized-Shimano. O velikost menší rám (v tomto případě vel. 52) , 13 cm dlouhý představec, 40 cm široká řidítka , oboustranný wattmetr 4iiii a samolepka  se jménem majitele je už skoro "standardem" většiny profesionálů.  

Aktuálním tréninkovým společníkem však bude spíš celoodpružený Epic ve velikosti L, kterou si Leo sám vyžádal.

I když se celá akce uskutečnila v dopoledních hodinách, dorazilo značné množství fanoušků a fanynek.  

Podepisovalo se a podepisovalo.  

I na nějaké to focení zbyl čas.  

Tarmac v barvách BORA - hansgrohe lákal stejně jako jeho majitel.  

Kvalitní káva a občerstvení taktéž nechybělo.  

Došlo i na televizní média, kdy Leo poprvé veřejně potvrdil, že jeho cílem pro rok 2017 bude italské Giro d'Italia.  Tolik oblíbený růžový závod bude při svém stém výročí českými fanoušky učitě ještě o to víc vyhledávanějším.  

Rok 2017 bude rokem návratů. Podaří se navázat na předchozí úspěchy a zapomenout na letošní tříměsíční závodní manko? Podle energie, která vyzařovala  z Leových slov se není čeho bát. I když ve Sky panovala rodinná atmosféra, myslím, že ve společnosti Sagana a spousty dalších slovanských závodníků a personálu bude nálada v týmu ještě ve větším klidu a zábavě.    

Putovní kalendář na rok 2017 pomalu sbírá podpisy všech významných jezdců podporovaných značkou Specialized.  

Který podpis přibude jako další?  

Za zavřenými dveřmi nakonec proběhlo nastavení a seznámení s kolem. Dnes už pravděpodobně bylo k vidění v přilehlých lesích Brna a okolí .    Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


K2.40
...." zeptat se jej na vlastní otázky a v neposlední řadě ....." Pan redaktor asi neumí česky. Jinak - propagace dobrá.
27.12.2016 8:51:53
Reacher
K240, pan učitel
27.12.2016 19:23:38
G.S.P.
"...ve společnosti Sagana a spousty dalších slovanských závodníků a personálu bude nálada v týmu ještě ve větším klidu a zábavě." Tak toto mě vyloženě rozesmálo, díky! :-))
28.12.2016 5:58:43
G.S.P.
Příspěvek byl smazán za porušování pravidel.
01.01.2017 16:40:26