Škoda Auto partnerem cyklistiky

19.08.2018 | Libor Matějka

Škoda Auto partnerem cyklistiky

Mnoho týmů a mnoho závodů má za sponzora českou automobilku. Co to obnáší při tom největším etapovém závodě světa, při Tour de France?

Automobilka Škoda Auto je velkým sponzorem francouzského závodu už mnoho let (od roku 2004), nedodává jen vozový park pro pořadatele, ale je i sponzorem zeleného trikotu, tedy bodovací soutěže. Nejspíš druhou nejdůležitější soutěž při tomto závodě. Celkem mělo letos ASO (pořadatel Tour de France) k dispozici 337 vozů téměř všech modelů, které mladoboleslavská značka produkuje.

Nejen pořadatelé Tour de France mají za partnera Škodu Auto.

Pochopitelně i k silničnímu cyklistickému týmu patří i doprovodná vozidla, mechaničáky. Podívejme se, které týmy z těch co startovaly na TdF, používají auta značky Škoda. Vedle neutrálních doprovodných vozů Mavic a na jiných závodech Shimano, kterých je k dispozici pro pořadatele šest až sedm, používalo letos dalších devět týmů české výrobky. Ale i také národní federace, příkladem je ta česká, má k dispozici vozy s okřídleným šípem. Škoda uvádí, že FFC má třicet vozů.

A třeba belgická stál Lotto Soudal disponuje 22 vozy, to proto, že vedle profesionálního týmu provozuje i třetidivizní tým na podporu belgických mladíků. 

A podle úvodní fotografie je zřejmé, že se ASO umí o své partnery postarat a zviditelnit je při svých akcích.

A Škoda Auto je i hlavním partnerem nadcházejícího etapového závodu Kolem Německa, je partnerem světového šampionátu v Innsbrucku, ale je také partnerem seriálu amatérských masovek v Německu. Jeden v Hamburku se jede právě dnes dohromady se závodem World Tour.

Připraveno na podkladě tiskových materiálů welovecycling.comMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste